החייל שנפצע קשה יצא מחדר הניתוח והועבר להמשך בדיקות • משרד הבריאות הפלסטיני פרסם את זהותם של המחבלים • ‏נתניהו: "הוראתי לזרז את הריסת בתי המחבלים" • יו"ר הבית היהודי: "מדיניות ההכלה צריכה להשתנות"

בהמשך לפיגוע הדריסה לפנות בוקר בכפר נעמה שבמרחב החטיבה המרחבית 'אפרים', מתחקור ראשוני של צה"ל עולה כי המחבלים השליכו מוקדם יותר הלילה בקבוקי תבערה לעבר מעבר הסמוך לציר 443. ברכב בו ביצעו המחבלים את הפיגוע נמצאו בקבוקי תבערה נוספים.

כזכור, בשעה 03:40 לפנות בוקר נפגעו חייל וקצין צה"ל בצומת הפרסה באזור טלמון דולב, כתוצאה מדריסה מכוונת של מכונית בה נסעו מספר מחבלים. במקביל, חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל העניקו לחיילים טיפול רפואי ופינו אותם לבית חולים שיבא בתל השומר, כשמצבו של אחד מהם קשה ושל השני קל. החייל שנפצע קשה יצא בשעה האחרונה מחדר הניתוח והועבר להמשך בדיקות

כוח צה"ל שהיה במקום פתח לעבר המחבלים באש וחיסל שניים מהם. השלישי נפצע. משרד הבריאות הפלסטיני פרסם כי אמיר מחמוד דראג', בן 20 מהכפר חרבתא אל-מסבאח, יוסף ראאד ענקאווי בן 20 מהכפר בית סירא והייתם ג'ומעה עלקם מהעיירה סאפא – הם מבצעי הפיגוע.

ראש הממשלה בנימין ‏נתניהו התייחס הבוקר בפתח פגישה עם ראש ממשלת סמואה, לפיגוע הדריסה הבוקר בבנימין: "חיילי צה"ל פעלו במהירות וחיסלו את הטרוריסטים שאיימו לדרוס אותם. אנחנו שולחים ברכות להחלמה מהירה לקצין הפצוע ונעשה כל דבר כדי לזרז את הריסת הבתים של המרצחים הללו, כמו של הרוצח של אורי אנסבכר". נתניהו הוסיף: "נתתי הוראה לזרז את ההריסות של הבתים האלה במסגרת המגבלות של מערכת המשפט. אנחנו נחושים להמשיך את המאבק התקיף שלנו נגד המרצחים ונגד הטרור באשר הוא".

באיחוד מפלגות הימין יצאו נגד המדיניות הביטחונית של ראש הממשלה. יו"ר הבית היהודי רפי פרץ אמר כי "עוד מחבל מצטרף הבוקר למעגל התמיכות של הרשות הפלסטינית. המציאות של פיגועים אינה גזרת גורל. מדיניות ההכלה של ישראל צריכה להשתנות. במלחמה הזו אין זמן לפשרות, אין מקום למידתיות. מול הפרסים לטרור צריך להכביד את הענישה מי שפוגע בנו צריך לדעת שהוא ומשפחתו ישלמו מחיר כואב".

במפלגת עוצמה יהודית אף איימו שלא ייכנסו לקואליציה אם הפיגועים ימשיכו "על בסיס שבועי", כלשונם. "הקווים האדומים של עוצמה יהודית לכניסה לקואליציה מאוד ברורים. מציאות שבה יהודים נפגעים בפיגועים על בסיס שבועי לא תאפשר את כניסת עוצמה לקואליציה", אמרו במפלגה. לדבריהם, "רק התחייבות של ראש הממשלה לטיפול ביד ברזל כנגד הטרור הערבי הבלתי פוסק תאפשר כניסת עוצמה לקואליציה בממשלת ימין אמיתית. אנו קוראים לראש הממשלה להרוס את בית משפחת המחבל עוד הבוקר ולגרש את משפחתו וסביבת תומכיו לסוריה".