שלושה ימים לאחר פרסום הריאיון של המצטרף הטרי למפלגת העבודה, מגיעה התנצלות מפתיעה של העיתון. בריאיון צוטט רוסו מכנה את תושבי עוטף עזה "בכיינים", אך הבוקר הבהירו בעיתון כי רוסו כלל "לא אמר את הדברים שיוחסו לו"

עיתון 'ידיעות אחרונות' פרסם הבוקר הודעת הבהרה בטענה לעיוות דברי אלוף (במיל') טל רוסו בריאיון עמו שפורסם ביום שישי: "בבדיקה נוספת של תמלול הריאיון, התברר כי רוסו לא אמר את הדברים שיוחסו לו לגבי תושבי עוטף עזה", לשון ההתנצלות. בעיתון פורסם בסוף השבוע כי רוסו אמר ש"אני חושב שנכון היה שתושבי עוטף עזה יגלו קצת יותר חוסן. הייתי מופתע מסוג הבכיינות סביב טרור העפיפונים".

לאחר פרסום ההתנצלות צייץ בטוויטר האלוף רוסו, ששוריין למקום השני ברשימת מפלגת העבודה, את הודעת ההתנצלות וכתב: "במשך כל סוף השבוע האחרון כאבתי את העיוות המוחלט של דבריי בריאיון. נשכתי את השפתיים, אבל ידעתי שבסוף האמת תצא אל האור. תושבי עוטף עזה, אתם גיבורים אמיתיים".

מפלגת העבודה פרסמה הודעת תמיכה במועמד ומסרה כי, "כפי שידענו מהרגע הראשון, הדברים שיוחסו לאלוף (במיל') טל רוסו לא נאמרו מעולם. מילה טובה לידיעות אחרונות על לקיחת אחריות. צעד כזה מגביר את אמון הציבור בתקשורת. אנחנו מחויבים לתושבי העוטף והדרום ונגן עליהם בכל מצב", כך נכתב בדף המפלגה בטוויטר.

הדברים עוררו סערה רבתית. גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, הגיב: "הדברים של רוסו מנותקים ומקוממים, בפרט שזה מגיע ממנו. תושבי עוטף עזה מגלים כבר 18 שנים ברציפות אורך רוח מופתי ומהווים מודל של חוסן לכל מדינת ישראל. אמשיך לייצג את המציאות כאן ואדרוש פתרון ושקט ארוך טווח ולא אאפשר לקרוא לזה 'בכיינות'. מטל רוסו הייתי מצפה ליותר הבנה וענווה מול תושבי עוטף עזה".

יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, שי חג'ג', אמר: ״הגיע הזמן להבין שהתושבים כאן חיים במציאות אחרת. הזלזול והביקורת כלפי אלה שחיים כאן מיותרים. ראשי הרשויות והתושבים מתמודדים עם אתגרים שלא ידענו קודם, וכולם מגלים איפוק וחוסן ראויים לשבח. פוליטיקאים, תשקיעו את האנרגיות והעשייה במציאת פתרון".