יו"ר ועדת הבחירות קבע כי נאומו של נתניהו ישודר בהשהיה של 10 דק' בהן העורכים של הגופים המשדרים יעיינו בדברים ויכריעו אם מדובר בחדשות או בתעמולת בחירות. נתניהו: הערוצים נותנים במה למפלגת השמאל, רק במקרה של הליכוד זה "תעמולת בחירות"

מכה לנתניהו: יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר קבע כי נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב בהשקת הקמפיין של מפלגת הליכוד ישודר בהשהיה של 10 דקות בהן העורכים של הגופים המשדרים יעיינו בדברים ויכריעו אם מדובר בחדשות או בתעמולת בחירות.

העתירה הוגשה היום בבוקר מטעם מפלגת העבודה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, בדרישה שיאסור על שידור חי של דבריו של רה"מ בנימין נתניהו הערב במסגרת שידור השקת קמפיין הבחירות של הליכוד. וזאת לטענתם בעקבות חוק שאוסר לקיים תעמולה בתקשורת 60 יום לפני הבחירות.

השופט מלצר הורה למפלגת הליכוד וליועץ המשפטי לממשלה להגיש תשובה וחוות דעת על העתירה. וכאמור לאחר שבחן את העתירה החליט כי אין מקום לאסור את שידור נאומו של נתניהו אך יחד עם זאת הורה כי נאום נתניהו ישודר בהשהיה של 10 דקות בהן העורכים של הגופים המשדרים יעיינו בדברים ויכריעו אם מדובר בחדשות או בתעמולת בחירות.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "מפלגת העבודה מברכת על החלטת השופט: "תעמולת הבחירות של ביבי זה לא ניוז. טוב עשה כבוד השופט שעצר את הביזיון של שידורי תעמולת נתניהו מדי ערב במהדורות החדשות".

ראש הממשלה נתניהו הגיב להחלטת מלצר, "כל ערב ערוצי התעמולה של השמאל נותנים במה מלאה למפלגת השמאל של לפיד וגנץ. רק במקרה של הליכוד זה "תעמולת בחירות".  בשעה 20:00 הצטרפו לנאום המלא שלי – בלי דיליי ובלי צנזורה ברשת החברתית".