השר לשעבר ומספר 5 ברשימת הליכוד התייחס ללחיצת היד עם ראש הממשלה: "זה מראה שיש משהו גדול יותר משנינו - הדרך והרעיון שאנחנו משרתים". תקף את גנץ ולפיד: "הניסיון והכישורים של נתניהו גדולים לאין ערוך מאלה של לפיד וגנץ ברוטציה"

השר לשעבר ומספר 5 ברשימת הליכוד לבחירות 2019, גדעון סער, התראיין הבוקר (שלישי) ל'רשת ב' והתייחס ללחיצת היד עם ראש הממשלה נתניהו אמש בהשקת קמפיין הליכוד. "אני מקווה שמכאן ואילך נעבוד יחד למען התנועה והמדינה. זה מראה שיש משהו גדול יותר משנינו – הדרך והרעיון שאנחנו משרתים. זה היה חשוב לכל כך הרבה אנשים", אמר סער והוסיף כי לא תהיה לו בעיה לשתף פעולה עם ראש הממשלה לאחר הבחירות.

בהמשך הריאיון עבר סער לתקוף את ראשי מפלגת כחול לבן – גנץ ולפיד: "ההכרעה שעומדת בפני אזרחי ישראל בעוד חמישה שבועות היא הכרעה אחרת לגמרי – הכרעה על הדרך, על עתיד המדינה, מי צריך להנהיג אותה, למי יש את הניסיון והכישורים להנהיג אותה. אם אתה שואל אותי, הניסיון והכישורים של נתניהו גדולים לאין ערוך מאלה של לפיד וגנץ ברוטציה. תראה לי מדינה שמציעים בה שניים כראשי ממשלה. זה דבר מגוחך. מה, זה סידור עבודה בלילה בסביון? היכולות של רה"מ מוכחות".

 

נתניהו לגדעון סער: "הגיע הזמן לשלב ידיים ולעבוד ביחד" • צפו בנאום

 

"מי שמנסה לעמעם את הדרך שלו ולהתחפש ולהסוות, ואומר 'אין ימין ואין שמאל', אז או שאין לו דרך בכלל – או שהוא לא רוצה שהציבור יגלה את הדרך שלו עד 9 באפריל", המשיך סער. "זה לא ראוי לתמיכה ולהצבעה. גנץ לא מציע שום ניסיון מינסטריאלי. יש לו זכויות כאיש צבא ואני מכבד אותן, אבל זה כמו לומר שאיש עסקים מצטיין יכול מחר לפקד על צה"ל. זו המערכת הפוליטית המורכבת בעולם – האם אפשר לבוא להצליח ללא ניסיון? לדעתי לא צריך להמר על עתיד המדינה".

אמש, לפני נאומו של ראש הממשלה נתניהו בכפר המכבייה שם הושק קמפיין הליכוד, נרשמה היסטוריה כאשר נתניהו לחץ את ידו של יריבו מבית, השר לשעבר גדעון סער שעד לא מכבר טען נתניהו כי הוא רקח מזימה להפילו מהשלטון ולרשת את הכיסא עליו הוא יושב. במסגרת האשמות טען נתניהו כי סער פנה למספר חברי כנסת ושרים במפלגת הליכוד בבקשה שיסייעו לו וימליצו עליו לנשיא המדינה בכדי שיטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה.