בפעילות יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני יחד וח"כ אורי מקלב וח"כ יעקב אשר: קווים חדשים יחלו לפעול מהר יונה למרכזי הקניות והערים המרכזיות בצפון. הנציגים המקומיים: "צעד מבורך, אבל עדיין צריך נסיעות גם לירושלים, בני ברק ומודיעין עילית"

תנופת פיתוח חרדית אדירה בהר יונה ג' שבעיר נצרת עלית, לאור התפתחות הקהילה החרדית במקום והצורך הגובר בשירותי תחבורה ציבורית נאותים התבשרו תושבי השכונה בימים האחרונים כי חברת ש.א.מ. מקבוצת עפיפי בשיתוף משרד התחבורה תפעיל החל מיום שישי כ"ד אדר א' קו עירוני נוסף (39) שייצא משיכון בעלז וייתן את המענה לתושבים החדשים שהגיעו ובמקביל יגרום לכך שיהיה מענה לתושבי השכונה.

על פי התיכנון תהינה תדירות גבוהה לאוטובסים כך שכל כ 20 דקות יצא אוטובוס מהשכונה החדשה למרכזי הקניות בעיר דבר שיקל מאוד על התושבים בשכונה. הרב גרשון ברלין יו"ר דגל התורה בנצרת עילית מציין כי תכנון מסלול הקו ושעות הפעילות נעשו בשיתוף מלא בין החברה לבין התושבים תוך התאמות הנדרשות לציבור החרדי – למרות שבנצרת עילית רובם של האוטובוסים מתחילים בסביבות 05:00 בבוקר ומסתיימים בשעה 22:00 כאן בכוונה מתחיל האוטובוס בשעה 06:00 ומסתיים ב 23:00 בשביל הצרכים של הציבור החרדי.

יצויין כי השכונה החרדית בצפון מתאכלסת בעוד משפחות ובתקופה האחרונה נוספו לשכונה עוד עשרות משפחות מחסידות בעלז אשר באו למקום להקים קריה לפיתוחה של השכונה במקביל למאות המשפחות שכבר מתגוררות במקום מזה תקופה ארוכה. בנוסף חברת נסיעות ותיירות נצרת אף היא מקבוצת עפיפי שמפעילה את התחבורה מידי שבוע לבני ברק החלה בתקופה האחרונה להעביר את קו 440 למירון צפת דרך השכונה החדשה הר יונה ג'.

תושבי השכונה ביקשו להודות לחברי הכנסת גפני ומקלב ואשר שפעלו רבות וממשיכים לפעול ע"מ להסדיר את התחבורה לשכונה החדשה בצורה הטובה ביותר וכן למר זאב סוננזון מקבוצת עפיפי שתמיד קשוב ומסור לצרכי הציבור החרדי ולהר יונה ג' בפרט.

יו"ר דגל התורה בעיר, גרשון ברלין, אומר בשיחה לJDN כי מדובר בצעד מבורך אך מדובר בשיפור עירוני בלבד. עדיין אין קווים בין עירוניים למרכז הארץ והתושבים נאלצים לנדוד בשניים או שלושה אוטובוסים בכדי להגיע למחוז חפצם. "הבשורה כעת שיש יותר הנגשה של תושבי השכונה עם מרכזי הקניות בעיר כך שכל 20 דקות יש אוטובוס מהשכונה ובנוסף גם עשרות המשפחות מקרית בעלז שבחצי שנה האחרונה היו צריכים לצעוד כ20 דקות כל פעם עד התחנה כעת האוטובוס עוצר להם מתחת הבית".