ראש הממשלה חתם על צו המכריז על ערוץ הטלוויזיה של חמאס "אל-אקצא" כעל ארגון טרור. החלטה זו מגיעה על רקע חשיפת השב"כ על השימוש שעושה חמאס בערוץ לטובת גיוס פעילים תוך שימוש במסרים סמויים בשידורי הטלוויזיה בלוויין

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו חתם הבוקר (רביעי) על צו המכריז על הטלוויזיה של של חמאס "אל אקצא", כעל ארגון טרור על פי חוק המאבק בטרור.

ההחלטה מגיעה על רקע המלצת שירות הביטחון השב"כ והמטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון (מט"ל), בהמשך לחשיפת שב"כ על השימוש שעושה ארגון הטרור חמאס בערוץ הלווייני "אל-אקצא" לגיוס פעילים לשורותיו.

בהודעה שנשלחה מטעם משרד הביטחון, נכתב כי בעל הערוץ הוא פתחי חמאד, בכיר חמאס ששימש בעבר כשר הפנים של חמאס, שרותם את שידורי הערוץ לצורך קידום מטרותיו של ארגון הטרור. על פי ההודעה, נוסף להיותה פלטפורמה מרכזית להעברת מסרי הסתה, התברר באחרונה כי חמאס עושה שימוש בערוץ כדי לתקשר באופן חשאי עם פעילים וכדי לגייס פעילים חדשים.

 

נחשף: כך ניסה חמאס לגייס ערבים ישראלים לביצוע פיגועי תופת • צפו

 

עוד פורטו בהודעה דוגמאות לשימוש שעשה חמאס בערוץ הטלוויזיה. באחד המקרים איש חמאס שניסה לגייס פעיל וביקש להוכיח את זהותו כגורם חמאס, הנחה את המגויס לצפות בתכנית מסוימת בערוץ אל-אקצא, שבמהלכה השדרן שעונד שעון על יד שמאל, יעביר את השעון ליד ימין ולאחר הפרסומות יאמר משפט מסוים שתואם עמו מראש. בשני מקרים אחרים, באותה שיטה העביר השדרן לאחר הפרסומות את השעון מיד ימין ליד שמאל, הפעם כשהוא מחזיק ביד עט בצבע ירוק.

חמאס אמר בתגובה להחלטת נתניהו כי, "מדובר בעידוד להמשך הפגיעה ולהמשך הדמוניזציה של מוסדות התקשורת של חמאס שמטרתן להעלים את הנרטיב של העם הפלסטיני. המדיניות הזו היא טרור בצורה המכוערת ביותר שלו והיא לא תצליח למנוע מאיתנו את זכויותינו הלגיטימיות".