Noam Revkin Fenton/Flash90

המצע האנטי-דתי של 'כחול-לבן': פגיעה בגיור, בנישואין, בקבורה ובכותל

"נאפשר לרשויות מקומיות, החפצות בכך, להפעיל תחבורה מצומצמת בשבת. נבטל את "חוק המרכולים", נחדש את חוק שוויון בנטל שנכתב בידי מערכת הביטחון. נחוקק את ברית הזוגיות... נפעל להקמת בתי דין מקומיים לגיור ולפתיחת אזורי הגיור"

כתבות נוספות בנושא:

נתונים מעודדים: המשק מתאושש ובעלי העסקים נפגעו פחות מהמשבר
חמשה עשר בשבט בחצר הקודש זוויעהל • גלריה
טיש ראש השנה לאילנות בחצר הקודש נדבורנה באניא
צִלְּךָ נָאֶה • ראש השנה לאילנות בחצר הקודש בעלזא
 • אם חרדית:"חיים היה הפרח של המשפחה ואז קיבלנו הלם"

  תוכן מקודם

 • כלה יתומה משחזרת: אני יודעת שהתפילות של אבא שמרו עלי מלמעלה

  תוכן מקודם

 • רק 550 ש"ח לזוג ללילה + א. בוקר במלון כינורות

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

מפלגת 'כחול לבן' פרסמו היום את מצע המפלגה, בה יש התייחסות נרחבת לעמדות המפלגה. "שלושה רמטכ"לים ושר בכיר בקבינט המדיני-בטחוני העומדים בראש כחול לבן ומחזיקים ביחד ב- 117 שנות ביטחון יובילו את תפיסת הביטחון. נפסיק תשלום פרוטקשן לחמאס, נרחיק את איראן ונחזיר את מדיניות העמימות המהווה יסוד ביטחוני חשוב", נאמר בכותרת המצע.

במצע מתחייבים במפלגה כי, "לא תהיה התנתקות שנייה. כל החלטה מדינית היסטורית תובא להכרעת העם במשאל עם או תאושר בכנסת ברוב מיוחד". ובכל זאת תהיה חתירה לשלום: "ניזום ועידה אזורית יחד עם מדינות ערב, שואפות היציבות, ונעמיק את תהליכי ההיפרדות מהפלסטינים, תוך שמירה בלתי מתפשרת על האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל, ועל חופש הפעולה של צה"ל בכל מקום".

עוד הוסיפו לגבי יהודה ושומרון כי, "נעצב מציאות חדשה אשר תקבע את הרוב היהודי בישראל ואת הזהות היהודית של מדינת ישראל. נחזק את גושי ההתיישבות ונאפשר חיים נורמליים בכל מקום בו חיים ישראלים. בקעת הירדן תהיה גבול הביטחון המזרחי של ישראל. ירושלים המאוחדת תהיה בירת ישראל הנצחית".

בנושאי דת ומדינה מתייצב המפלגה בעמדה אנטי דתית ומבקשת לקעקע מיסודות היהדות: "נאפשר לרשויות מקומיות, החפצות בכך, להפעיל תחבורה מצומצמת בשבת. נבטל את "חוק המרכולים", נחדש את חוק שוויון בנטל שנכתב בידי מערכת הביטחון. נחוקק את ברית הזוגיות", ועוד ועוד יוזמות שאין ראוי לפרטן.

במפלגה מתכוננים גם לכפות על המגזר החרדי ללמד את ילדיו בניגוד למסורת ישראל סבא: "המגזר החרדי הוא חלק מהחברה הישראלית. ממשלת כחול-לבן תושיט יד לאוכלוסיית החרדים, כדי להנגיש לאוכלוסייה זו, ללא כפייה, את האמצעים לשינוי הנדרשים לה לשם הגברת שילובה בשוק העבודה בישראל. שיעור התעסוקה של גברים חרדים נמצא בנסיגה משנת 2015 ,אז עלתה לשלטון הממשלה הקודמת וביטלה את חוק השוויון בנטל וחוק לימודי הליבה. התנאי הבסיסי להשתלבות בשוק העבודה הוא רכישת ידע בסיסי במערכת החינוך. חוק לימודי הליבה שנחוקק יתמרץ לימודי אנגלית ומתמטיקה לכל תלמיד בישראל. יועמקו ויורחבו תוכניות להענקת ידע כזה לבוגרים של מערכת החינוך החרדית, הן באמצעות שנת המשימה למשרתים בצבא והן במסגרות אחרות, כולל שיתוף פעולה עם מיזמים במגזר השלישי", כך במצע המפלגה.

בהמשך ממשיכים במפלגה להציע רפורמות נוספות שמבקשות לקעקע בשמירת צביונה ההודי של מדינת ישראל: "נקדם רפורמות נרחבות במערך הכשרות כדי להופכו לשקוף, נגיש, פתוח ומתקדם יותר. נדאג לייצוג הולך של נשים בכל מוסדות המדינה, כולל מוסדות הדת והרבנות. נבטיח שכל יהודי יוכל ללמוד יהדות במסגרת המתאימה לאורח חייו ולהשקפתו הדתית ונפעל לתקצובם של לימודים מסוג זה באופן הוגן".

וזה נמשך: "נדאג לכך שגם נשים תוכלנה ללמוד תורה ותהיינה זכאיות להקצבה ולמלגות לפי קריטריונים המותאמים לצורכיהן. כחול-לבן תפעל לאימוץ מתווה הכותל, ותקדם הרחבת רחבה שלישית שתתאים לכלל הציבור הישראלי והיהודי על כל גווניו. נפעל לפתיחת בתי קברות אזרחיים נוספים כדי לתת מענה לצורך בקבורה חלופית".

גם בדבר החשוב ביותר לעם היהודי, גיור, מציעים במפלגה שינויים: "נפעל לכינונה של מערכת גיור הוגנת, מאירת פנים ורלוונטית, תוך הקפדה על כללי ההלכה. נפעל להקמת בתי דין מקומיים לגיור ולפתיחת אזורי הגיור. כדי להנגיש את תהליכי הגיור לכל אזרח החפץ בהם, תפעל כחול-לבן כדי לאפשר לרבני ערים להקים בתי דין לגיור, וכן תפעל לפתיחת אזורי הרישום לגיור באופן שיאפשר לכל מתגייר לבחור את בית הדין שבפניו הוא מבקש להתגייר. כחול-לבן תפעל להקלת הליכי בירור היהדות של עולים מברית המועצות לשעבר ומאתיופיה בבואם להתחתן במסגרת הרבנות הראשית, באמצעות הסרת חסמים הקשורים בהוכחת יהדותם. כדי לצמצמם את הקרע בין הרבנות בישראל לרבנות בתפוצות יפורסמו הנחיות גלויות והוגנות המאפשרות לבני זוג, לרבנים ולקהילות בתפוצות לכלכל את צעדיהם בהתאם למדיניות הרבנות הראשית בישראל".

גם במוסד הנישואין מבקשים במפלגה שמורכבת בין השאר מיש עתיד, לפגוע: "נאפשר בחירה אישית של אורח חיים בענייני נישואין: נחוקק את ברית הזוגיות – אנו רואים בנישואין על פי מסורת ישראל את דרך המלך של העם היהודי, מתוך בחירה ולא מתוך כפייה. נפעל לחקיקת ברית הזוגיות כדי לאפשר לכל אזרח החפץ בכך לבחור במיסוד הזוגיות שלו בדרך המתאימה להשקפת עולמו".

הכתבות המעניינות ביותר

מנכ''ל משרד הבריאות מנסה להסביר: מדוע ילדים בגילאים קטנים נכנסים לבידוד?
בממשלה תוקפים את הצבעתה של זועבי: "סטירת לחי - מאיימת על הקואליציה"
חברי הצט''מ נגד קיצור ימי הבידוד ל-5 ימים: "מחטף של שר הבריאות"
מקשיחים עמדות: פקידי משרד האוצר לא יגבשו תוכנית מענקים מידיית
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המהרש"ם מברז'אן זצ"ל
חברי כלל הסיעות הסכימו: ייקבעו כללים למיתון השיח המתלהם בכנסת
חשש בישראל: המורדים החות'ים יבצעו מתקפת טילים על אילת • צפו
נתון מאכזב: החיסון הרביעי לא מעלה באופן מספק את רמת הנוגדנים
נתניהו מכחיש שהוא אישר הטלת קלון - ומודה לראשונה על קיום מגעים לעסקה
בשלושה שבועות: הקואליציה תעלה את חוק הגיוס מחדש; זועבי מגיבה: "זה המצפון"
בנט לח''כים: "אם נתניהו יחתום על העסקה - נפעל להרחבת הממשלה"
דיווח: נתניהו מוכן לחתום על עסקת טיעון - כולל הטלת קלון; פרקליטיו מכחישים
מפלה לקואליציה: חוק הגיוס נגד לומדי התורה נפל בקריאה ראשונה
מתווה חדש: עובדים חיוניים יוכלו להגיע למקום העבודה על אף שנדבקו בקורונה
חוק הגיוס עלה להצבעה - והח''כים החרדים תקפו: "חבל לכם על הזמן" • צפו
עשרות חסידים יצאו לבנות את הכנסת האורחים על ציונו של משיח בן יוסף
בכיר ביהדות התורה: "אם נתניהו יחתום על עסקת טיעון - נחתור להצטרפות לממשלה"
קידוש ה': מנכ"ל משרד הבריאות המולדובי הודה לרב בטקס מיוחד
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

תודה!

אמר רבא אין בן דוד בא אלא בדור שכולו זכאי או שכולו חייב
ומכאן שמה כחול לבן

שימשיכו לחיות באשליות הקב"ה יתן להם מכה שלא יצליחו להשתקם ממנה כמו פרעה והמן הרשע

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו