בעקבות שיגור הרקטה אתמול לעבר ישראל, תקף צה"ל במהלך הלילה מספר יעדי טרור ברצועת עזה. בין היעדים: מבנה של הכוח הימי של חמאס. "התקיפה בוצעה בתגובה לבלוני הנפץ ולשיגור הרקטה מרצועת עזה לשטח ישראל מוקדם יותר", נמסר.

אמש לאחר השעה 22:00 נשמעה אזעקת צבע אדום ביישובי עוטף עזה הסמוכים לגדר. דקות לאחר מכן נשמעו אזעקות נוספות. התושבים דיווחו כי נשמעה אזעקת צבע אדום בחלק מישובי שער הנגב ובמועצה אזורית אשכול ומיד לאחר מכן פיצוץ חזק.

לאחר בדיקה נמסר כי נורו 2 רקטות לעבר ישראל אחת מהם נפלה בשטח פתוח ואילו השנייה יורטה על ידי כיפת ברזל. בחסדי שמים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בעקבות האירועים תקף צה"ל במהלך הלילה מספר יעדי טרור ברצועת עזה. בין היעדים: מבנה של הכוח הימי של חמאס.

"הלילה תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל מספר יעדי טרור במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לבלוני הנפץ ולשיגור הרקטה מרצועת עזה לשטח ישראל מוקדם יותר הערב", נמסר.

עוד נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל וימשיך לפעול בתקיפות כנגד פעולות טרור אלו. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה".

מוקדם יותר נמסר מדובר צה"ל: "אזעקת צבע אדום הופעלה במועצה האזורית אשכול בעקבות זיהוי של שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח הארץ. מערכת ההגנה האווירית הופעלה בעקבות השיגור. לפני כן הופעלה התרעה בישומון פיקוד העורף בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה- מבדיקה עולה כי ההתרעה הופעלה כתוצאה ממטען שהושלך כחלק מהפרת סדר ולא חצה את גדר המערכת".