לאחר בקשת מרן שר התורה: וועדת השמות במשרד ראש הממשלה החליטה לשנות את שם העיר 'נצרת עילית' ל'נוף הגליל' • חשיפה: ראש העיר מעוניין לקיים על ההחלטה משאל עם • עוד נודע ל'JDN': ראש העיר היה מעוניין בשם 'נוף עילית'

שמה של העיר נצרת עילית ישתנה ל'נוף הגליל'. כך הוחלט היום (חמישי) בוועדת השמות במשרד ראש הממשלה. ראש העיר רונן פלוט היה מעוניין בעקרון בשם 'נוף עילית' אך הועדה סירבה לאשר זאת מאחר ובמקרה של שינוי שם עיר יש להחליף את 2 השמות, כך נודע לJDN'.

על פי דיווח ב'ניוז 1' מדובר ביוזמה של ראש העירייה, רונן פלוט. בעקבות הצעתו כונסה ועדה ציבורית, בראשות מנכ"ל העירייה, חוה בכר, וזו דנה בכ-200 שמות שהוצעו על-ידי אזרחים באתר העירייה ובדף הפייסבוק של העירייה. מתוך כלל ההצעות הוציאה הוועדה חמישה שמות שעלו ל'גמרי'. מתוך שמות אלו נבחר היום השם 'נוף הגליל'.

מהות היוזמה של קריאת השם החדש נעוצה בצורך בהפרדה בין נצרת עילית לנצרת הצמודה אליה. "הגיע הזמן לשים קץ לבלבול. אחרי 62 שנים, נצרת עילית לא צריכה להצטדק שהיא לא נצרת, אנחנו עיר נפרדת", אמר פלוט. "אנחנו לא שכונה של נצרת, אלא עיר נפרדת. איננו כמו עפולה עילית, ויקנעם עילית שהן שכונות", הסביר.

על פי מידע שהגיע לידי 'JDN', ראש העיר רונן פלוט מעוניין להעביר את ההחלטה לידי התושבים ולקיים משאל, בדומה לבחירות, שבו התושבים יחליטו האם הם תומכים בשינוי שם העיר. מהעירייה נמסר בתגובה כי: "נגיב רק לאחר שיהיה פרוטוקול רשמי מהוועדה".

בעבר התבטאו בעניין גדולי ישראל בראשות מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי כי יש לשנות את שם העיר שמבוסס על "נצרות", במיוחד שבעיר החלה לקום קהילה חרדית בשכונת "הר יונה". מאז פעלו הנציגים החרדים בעניין, ומאז שפלוט נבחר לראשות העיר הוא הצטרף ליוזמה.