על פי סקר טרי צפוי תיקו של 58 מנדטים בין שני הגושים ומפלגת 'זהות' תקבע מי יהיה ראש הממשלה הבא • המפלגות הגדולות נחלשות לטובת המפלגות הבינוניות שמזנקות ל-8 מנדטים, כולנו ושס בסכנה, וכמה ליברמן מקבל? • הסקר המלא

סקרי הבחירות ממשיכים להתפרסם בזה אחר זה, חלק אמינים יותר וחלקם פחות, כולם מתיימרים לצייר כיצד תיראה הכנסת או הבא, או דווקא להשפיע על אופן הצבעת הציבור. על פי סקר הבוקר של 'ישראל היום' ו-'i24NEWS', מפלגת זהות בראשות משה פייגלין עוברת את אחוז החסימה ומהווה לשון מאזניים להקמת ממשלת ימין.

כחול לבן מקבלת על פי הסקר 33 מנדטים, הליכוד יורד משמעותית ל-26, תע"ל-חד"ש 9, העבודה ומר"צ מתחזקות ומקבלות על פי הסקר 8 מנדטים כל אחת, הימין החדש של בנט ושקד ואיחוד מפלגות הימין 8 מנדטים כל אחת. כולנו של משה כחלון על גבול אחוז החסימה עם 4 מנדטים, וגם זהות בראשות משה פייגלין עוברת את אחוז החסימה ומקבלת 4 מנדטים.

בגיזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה מציגיה התחזקות משמעותית ומקבלת על פי הסקר 8 מנדטים, לעומת ש"ס שמתייצב למרבה הדאגה על גבול אחוז החסימה עם 4 מנדטים, למרות קמפיין התמיכה בראש הממשלה שאמורה להביא להצבעה של תומכי ליכוד.

בגושים: מפלגות הימין-חרדים מקבלות יחד 58 מנדטים, כך גם מפלגות המרכז-שמאל-ערבים, וזהות בראשות משה פייגלין שעמדתו לא ממש ברורה מקבלת 4 מנדטים כאמור ועל פי הסקר הזה יהווה לשון מאוזנים להקמת הממשלה הבא.

המפלגות שלא עבו את אחוז החסימה: גשר בראשות אורלי לוי אבקסיס – 2, בל"ד-רע"ם – 2, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן מקבלת בסקר מנדט אחד בלבד. יחד בראשות אלי ישי מקבלת גם היא בסקר מנדט אחד בלבד.

בשאלת התאמת המועמדים לראשות הממשלה, נתניהו שומר על יתרון: 52% אמרו כי הוא המתאים ביותר להרכיב את הממשלה, 48% העדיפו את גנץ. בכלל המדגם היחס דומה: נתניהו מוביל עם 42%, גנץ עם 38%, ו־20% הציגו תשובות אחרות או לא ידעו.

עוד נבדק בסקר שנערך על ידי מכון 'מאגר מוחות', האם מסמך היועמ"ש נגד נתניהו שינה את עמדות הציבור. רוב מוחץ של 86% אמר כי פרסום כתב החשדות לא שינה את הצבעתו. 14% אמרו שדווקא שינה.