כנגד עשרות בודדות של "נשות הכותל" שהתייצבו הבוקר ברחבת עזרת הנשים של הכותל המערבי וחוללו בו פרובוקציה, התייצבו במקום כ-10,000 בנות סמינרים ונשות ישראל. בפני העמוד ניגש החזן נפתלי קמפה שהסתייע במערכת הגברה


צילום: הלל מאיר

קידוש ה' מול חילול ה': כנגד עשרות בודדות של "נשות הכותל" שהתייצבו הבוקר ברחבת עזרת הנשים של הכותל המערבי וחוללו בו פרובוקציה, התייצבו במקום כ-10,000 בנות סמינרים ונשות ישראל למעמד תפילה המוני לשמירה על צביונה היהודי המסורתי של הכותל המערבי.

גם עזרת הגברים הייתה מלאה מפה לפה וקולות נשות הפרובוקציה לא הצליח לחדור את קול תפילתם ותפילתן של אלפי בני ובנות ישראל. לתפילה הגיעו אלפים מעשרות ישיבות, אולפנות, ישובים וערים ברחבי הארץ. כשאת תפילת ראש חודש אדר החגיגית מוביל החזן נפתלי קמפה שהסתייע במערכת הגברה בכדי להתגבר על רעש הפרובוקציה המתוכנן שנערך במקום הקדוש.

את התפילה ארגנה תנועת 'חזון', בשיתוף אלפי בנות סמינר, "מדובר בהצלחה של תנועת חזון ושיתוף פעולה יחודי בין הציונות הדתית לציבור החרדי", אומרים המארגנים. שאת התחבורה הציבורית לבנות הסמינרים ארגנה תנועת 'דגל התורה'. בעקבות העומס נוצרו עומסים בבידוקים הביטחוניים בכניסה לרחבת הכותל.

"בשולי התפילה החגיגית הגיעו קומץ קטן של רפורמיות לעורר בפרובוקציה במקום, בניגוד להבטחותיהם להביא כאלף נשים, הגיעו רק כמה בודדות של רפורמיות לרחבה, אשר ניסו לעורר פרובוקציה במקום ולהפריע לתפילת הענק המתקיימת במקום אך הם נאלצו לעזוב את המקום בגלל המוני המתפללים והמתפללות הגודשים את הרחבה", הוסיפו המארגנים.

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א הכריז כי רחבת הכותל אינה רחבת הפגנות וביקש להימנע מפרובוקציות ולשמור על הכותל כמקום מאחד ולא מפלג. "בראש חודש אדר ב' הבא עלינו לטובה אני קורא לכולם להימנע מלהביא את מלחמתם אל הכותל. אנא מכם – הכותל איננו במה להשמעת רעיונות ולא רחבה לקיום הפגנות. הניחו לכותל, לבל יהפוך חודש אדר, חלילה, מחודש של שמחה ואחדות – לאבל ומחלוקת".