הרמטכ"ל לשעבר הגיש בקשה לקצר את חופשת השחרור שלו משנה לחודש בלבד, כך שכבר בבחירות הקרובות הוא יוגדר אזרח. המשמעות: אייזנקוט יוכל להתמודד בבחירות הבאות גם אם הן ייערכו פחות מ-3 שנים לאחר שחרורו מצה"ל

"כחול לבן" – הדור הבא? הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט הגיש בקשה לקצר את חופשת השחרור שלו משנה לחודש בלבד, זאת במטרה לשמור לעצמו את האופציה להצטרף לפוליטיקה כבר בבחירות הבאות – כך דווח הבוקר ב'ידיעות אחרונות'.

ע"פ הדיווח של העיתונאי יוסי יהושע, "לדבר החלטתו של איזנקוט שותפים מספר מצומצם ביותר של קצינים בצבא, והתהליך מתנהל במחלקת הפרישה של אגף כוח אדם. משמעות ההחלטה היא שאיזנקוט יוכל להקדים את כניסתו לפוליטיקה, ולהתמודד במערכת הבחירות הבאה שאחרי הנוכחית – גם אם תתקיים תוך חצי שנה בלבד".

"חוק תקופת צינון למשרתים בכוחות הביטחון, שתוקן ב-2007, קובע כי קצינים בדרגת אלוף ומעלה יורשו להתמודד לכנסת רק אם עברו שלוש שנים בין יום שחרורם ליום הבחירות – אך אם מתקיימות בחירות נוספות בטווח של שלוש שנים מיום השחרור, הם יהיו רשאים להתמודד. איזנקוט פורש תשעה ימים לפני הבחירות הקרובות, ולפי החוק הוא יוכל להתמודד בכל מקרה בבחירות שלאחר מכן", מסביר יהושע.

גורמים בכירים בצה”ל צוטטו בדיווח: "איזנקוט מעוניין להתבטא באופן חופשי וללא מגבלות בעת היותו במכון מחקר, ובנוסף לשמש דוגמה לקצינים נוספים לוותר על חופשת הפרישה".