אבו מאזן בפגישה יום. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נציגי מר"צ נפגשו עם אבו מאזן: "באנו לכאן עם מסר של שלום"

יושבת ראש מרצ תמר זנדברג וח"כ עיסאווי פריג' נפגשו היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שהתייחס להקפאת הכספים מצד ישראל: "מדינת ישראל נושאת באחריות למצב הכלכלי שאנחנו עוברים כרגע ואנו עומדים על זכותנו לקבל את הכסף"
 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

יו"ר מרצ תמר זנדברג וח"כ עיסאווי פריג' הגיעו היום (ראשון) למוקטעה ברמאללה ונפגשו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "אנחנו פונים לישראל ואומרים שאין לכם זכות להחזיק את הכספים שלנו. ישראל נושאת באחריות לבעיה הכלכלית שאנחנו עוברים כרגע. אבל אנחנו לא זזים מהעמדה שלנו, של שתי מדינות, מאבק בטרור ועומדים על זכותינו לקבל את הכסף", אמר אבו מאזן בהתייחסות להקפאת הכספים.

בפתח פגישתם של השניים, אמרה זנדברג כי "באנו עם מסר של שלום כדי להעביר שזה האינטרס העליון של מדינת ישראל, ושצריך לעמוד במרכז הבחירות". היא הוסיפה כי "שלום יבטיח את ביטחון ישראל והדרך עוברת במשא ומתן להקמת שתי מדינות. זה מה שצריך לעמוד על סדר היום של הממשלה הבאה".

אבו מאזן דיבר בפתח פגישתו עם זנדברג גם על הסכסוך הישראלי פלסטיני וציין כי "פנינו לשלום ואין לנו אופציה אחרת". "נקטנו בעמדה זו מאז 1948 ואנחנו דבקים בה עד היום", אמר יו"ר הרשות, והוסיף: "דרישתנו היא לדון בגבולות 67. באשר לדברים שצריך לדון בהם, אנחנו מושיטים יד לכל ממשלה בישראל שמאמינה בדברים האלה".

בתום הפגישה זנדברג אמרה: "המפלגות האחרות לא מדברות על הנושא ומעלימות אותו, או שהן אומרות מסרים עמומים ומנסות להיות מטושטשות. המסר שלנו הוא ברור: שלום הוא האינטרס הישראלי וגם הפלסטיני. הוא הדבר היחיד שיבטיח את העתיד של ישראל לאורך זמן ולדורות. השלום עבור דרך מו"מ לשתי מדינות. זה הפתרון. הוא ידוע בכל מקום בכל תוכנית – מיוזמת ז'נבה, מתווה קלינטון ויוזמת השלום הערבי".

"מרצ היא היחידה שמדגישה את השלום, את המשא ומתן ואת פתרון שתי המדינות", המשיכה, "שמענו מאבו מאזן את המחויבות לשלום, את המחויבות לביטחון, לתיאום הביטחוני. שמענו בוועידת הליגה האסלאמית בסעודיה שאבו מאזן אמר את הדברים והדגיש אותם. זה אינטרס הדדי של שני העמים שחולקים את אותה הארץ".

גם ח"כ עיסאווי פריג' השתתף בפגישה ואמר בסיומה: "בתקופת בחירות זה לא דבר פשוט לבוא לכאן. אבל מאז שקמנו, מרצ הולכת עם האמת שלה, והאמת שלה היא שאין תחליף לפתרון שתי המדינות ולמשא ומתן מדיני. מרצ תהיה שותפה לכל ממשלה שתיקח על עצמה את האג'נדה המדינית של יציאה לדרך השלום של משא ומתן".

כתבות קשורות

הנשיא אחרי החיסון השלישי: "מרגיש מצוין, לצאת להתחסן ולקיים מצווה"
טהרן מכחישה מעורבות; בנט: איראן היא זו שתקפה את הספינה - יש ראיות מודיעיניות
נתניהו מרוצה באופוזיציה: "אפשר לישון לילה שלם בלי טלפון אדום"
עומס חום קיצוני ישרור בישראל; אלו ההנחיות לצלוח את השרב בשלום
ויראלי ברשת: הנהג שנסע "נגד כיוון התנועה" • וידאו משעשע
סינגל-קליפ בכורה: צביקי נוילנדר מאחל לכם "עוד שמחה" • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
מוטי אטיאס בסינגל קליפ מרגש: "קער מיך צוריק"
מעמד כבוד התורה לחתני התורה בישיבת בית יוסף חיים בית שמש • גלריה
תיעוד: תלמידי ת"ת תורה ויראה נבחנו אצל גדולי הרבנים
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הראשל"צ רבי רפאל בכ"ר שמואל מיוחס זצ"ל
פרופ' אש: "אין האטה בתחלואה" • האם יטילו הגבלות נוספות בחגים?

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן