בית הדין הצבאי גזר חצי שנה מאסר בפועל ל 3 חיילים מגדוד 'נצח יהודה' בעוון התעללות בפלסטינים. השלושה הודו בעבירה המיוחסת להם, ובמסגרת הסכם טיעון שנחתם איתם קיבלו הקלה בעונשם. אחד הנאשמים אמר: האירוע הזה לא מאפיין אותי בשום צורה

בית הדין הצבאי גזר היום שישה חודשי מאסר בפועל על שלושה לוחמי גדוד נצח יהודה, שהורשעו בהתעללות בפלסטינים עצורים שנשחדו כסייעני טרור. השלושה הורדו לדרגת טוראי כפי שסוכם בהסדרי הטיעון שנחתמו עמם. לגבי שני לוחמים טרם הגיעו הצדדים להבנות והשיחות נמשכות. יש הבדלים מסוימים במידת מעורבותם ובחומרת המעשים ולכן המגעים נערכים באופן נפרד ובהתאם לעמדת הסנגורים.

כזכור, חמישה לוחמי הגדוד החרדי נאשמים בהכאה של עצורים פלסטינים אזוקים, שנעצרו לאחר הפיגוע בגבעת אסף, בו נהרגו שניים מחבריהם של הלוחמים. על פי כתב האישום, הלוחמים הכו את העצורים הפלסטינים, שנעצרו בעקבות פיגועי הירי ביהודה ושומרון, בסטירות, אגרופים ואף באמצעות חפצים קהים. כל זאת, בזמן שהיו העצורים אזוקים ומכוסי עיניים, ונגרמו להם חבלות קשות.

בית הדין הצבאי ביפו הרשיע את השלושה ביום חמישי שעבר בהתעללות בנסיבות מחמירות. אחד הנאשמים הביע בדיון חרטה על המעשה ואמר: "האירוע הזה לא מאפיין אותי בשום צורה. זה אירוע נקודתי, אני לא אדם כזה. עברנו ליד תחנת ההסעה בגבעת אסף עם חורי הקליעים מהפיגוע, והכול צף ועלה".

מדובר צה"ל נמסר: בית הדין הצבאי גזר את עונשם של שלושה לוחמים שהורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירה של התעללות בנסיבות מחמירות, בגין אלימות כלפי עצורים פלסטינים. מפסק הדין בעניינם עולה כי היכו שני פלסטינים אותם החזיקו כעצורים, וגרמו להם לחבלות .
הלוחמים הודו בפני בית הדין במיוחס להם ולקחו אחריות על מעשיהם. במסגרת ההסכמות בין הצדדים, נגזרו על הלוחמים כשישה וחצי חודשי מאסר לריצוי בפועל, הורדה לדרגת טוראי ומאסר על תנאי.

משפטם של שני לוחמים נוספים הנאשמים במעורבות באלימות במסגרת פרשה זו, עודנו מתנהל.

כמו כן בנפרד מתנהל משפטו של מפקד הכוח, קצין בדרגת סגן, המואשם בעבירות של אי מניעת פשע, חבלה ברשלנות והתנהגות שאינה הולמת, בגין כך שנמנע מלמלא את חובתו ואת אחריותו הפיקודית כקצין וכמפקד הכוח ולמנוע את מעשי הלוחמים.