ראש עיירית מעלה אדומים בני כשריאל טוען כי מפלגתם של גנץ ולפיד לקחו את שם מפלגתו. עורך דינו: "תנועת כחול לבן במעלה אדומים נרשמה בשנת 1993, לפני כשבועיים שיגרנו מכתב לרשם המפלגות לפסילת השם של מפלגת כחול לבן"

ראש עיירית מעלה אדומים בני כשריאל הגיש תלונה לרשם המפלגות נגד מפלגת כחול לבן בטענה כי מפלגת כחול לבן במעלה אדומים רשומה ברשם המפלגות מ-1993 ויש להם בלעדיות על השם. כך נחשף באתר 'כיפה'.

עו"ד יוסף בן דור שהגיש את התלונה בשם כשריאל מסר: "נדהמנו לשמוע כי בהתעלם מזכויות מרשתי ולרבות שמה 'כחול לבן' ישנם פרסומים על הכוונה של המפלגה המאוחדת של גנץ ולפיד לקרוא למפלגתם החדשה בשמה של מרשתי – 'כחול לבן'. כידוע לכם על רשם המפלגות לפעול לבירור התנגדויות המוגשות לו וההתנגדות מוגשת בהזדמנות הראשונה ומיד לאחר הפרסומים וזאת על מנת שתמנעו מהרישום המטעה אשר פוגע ו/או עלול לפגוע ברשימת "כחול לבן".

הוראות המרשם קובעות כי לא תירשם מפלגה חדשה בשם הזהה או הדומה לשמה של מפלגה קימת או רשומה, על כן דרשו במפלגת כחול לבן בעיר הקטנה: "הנכם נדרשים לאשר לנו בחוזר כי תמנעו את רישום מפלגת "כחול לבן" החדשה באופן העלול לפגוע בסיעת "כחול לבן" אשר בהנהגתו של ראש העיר מר בני כשריאל".

תנועת "כחול לבן" במעלה אדומים אשר נרשמה כדין עוד בשנת 1993 בהנהגתו של ראש העיר מר בני כשריאל, שיגרו את מכתבם לרשם המפלגות מיד עם ההכרזה על שמה של המפלגה המאוחדת בראשות לפיד וגנץ לפני כשבועיים, ערב הגשת הרשימות לבחירות הכלליות, ב-21 בפברואר.

מרשם המפלגות ומפלגת כחול לבן לא התקבלה תגובה.