הליכוד וראש הממשלה המששלה נגד ניסנקורן: "שביתת הרכבות היא רק הסיפתח - אם לפיד וגנץ יקימו ממשלה, ניסנקורן ישבית את המדינה". כחול לבן: "נתניהו בלחץ בשל הפארסה שמתרחשת ברכבת שרשומה על שמו ועל שם שר התחבורה שהוא מינה"

על רקע השביתה ברכבת ישראל, מפלגת הליכוד יצא במתקפה נגד יו"ר ההסתדרות הפורש, אבי ניסנקורן מצמרת מפלגת כחול לבן, "ניסנקורן, שר האוצר של לפיד וגנץ, משבית היום קווי רכבת ופוגע באלפי אזרחים בלי שום סיבה", תקפו במפלגת השלטון.

בהודעה ששותפה גם על ידי ראש הממשלה נתניהו נכתב כי, "כלכלת ההסתדרות המסוכנת של ניסנקורן תפגע באזרחים ותביא לעליית מחירים. שביתת הרכבות היא רק הסיפתח – אם לפיד וגנץ יקימו ממשלה, ניסנקורן יפגע בתחרות, ישבית את המדינה וישתק את האזרחים".

בראיון שנתן היום ניסנקורן ל'רדיו 103' סירב להתייחס לעיצומים של נהגי הרכבת ולהשבתת חלק מהקווים בטענה כי הוא נמצא בחופשה מתפקידו בשל הצטרופותו לחיים הפוליטיים: "אני בחופשה, את כל הסמכויות שלי העברתי. כל צעד שאעשה יחשבו שהוא נובע משיקולים פוליטיים. אני מעודכן אך אני לא מתערב".

מכחול לבן נמסר בתגובה לפוסט של נתניהו אודות השביתה ברכבת: "נתניהו בלחץ בשל הפארסה שמתרחשת ברכבת בשנים האחרונות שרשומה על שמו ועל שם שר התחבורה שהוא מינה: לא רוכשים קרונות, לא עומדים בזמנים ולא נותנים פתרון הוגן לציבור הנוסעים. אנחנו ננהל את זה אחרת. בתקופת ניסנקורן לא היו שביתות ברכבת שפגעו בציבור הנוסעים והוא לא מעורב כלל במשבר הנוכחי לאור התמודדותו הפוליטית".

ועד העובדים של רכבת ישראל מימש היום את איומיו ופתח בשביתה ברכבות הנוסעים. מרכבת ישראל נמסר כי "ועד העובדים בשלב זה החליט להשבית את הרכבת ולפגוע בנוסעים. הנהלת הרכבת מתנצלת בפני הנוסעים ומצרה על כך שבעוד שממלא מקום יו"ר ההסתדרות והממונה על התחבורה בהסתדרות יושבים למשא ומתן עם הנהלת הרכבת, פורץ ועד העובדים בשביתה פראית וחסרת אחריות תוך פגיעה בנוסעים ללא כל צורך".