מאות אנשים השתתפו באירוע השקת הקמפיין של רשימת 'איחוד מפלגות הימין', בין היתר נכחו גם המועמדים לכנסת. במהלך האירוע הוצגו המועמדים לרשימה והושק קמפיין המפלגה: 'מחוייבים ליותר'. במהלך הנאום הצהירו כי ידרשו את תיק המשפטים

הערב השיקו באיחוד מפלגות הימין את קמפיין הבחירות תחת הסיסמא – מחויבים ליותר. בהשקת הקמפיין נאם יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' יו"ר האיחוד הלאומי.

בנאומו אמר פרץ: ״ביבי, אני מזמין אותך אלי הביתה, תחווה צבע אדום אחד, תראה את הילדים רצים ומחפשים הגנה בין דיונות החול. אני בטוח שהמדיניות שלך תתעצם. המושג תגובה מידתית ירד מהשולחן. החמאס צריך להבין כשפוגעים בנו – אין מידתיות. מחוייבים להחזיר את בג״ץ לגודלו הנכון״

בצלאל סמוטריץ' אמר בנאומו: נתניהו מאוד לא רצה לתת לנו בקדנציה החולפת את תיק המשפטים. הסוף ידוע. אני מבטיח לכם שזה לא יעבוד אחרת גם הפעם. השאלה איזו עמדות מפתח יהיו לנו בקואליציה הבאה תלויה בדבר אחד בלבד: כמה כוח נקבל בבחירות האלה.

מאות אנשים השתתפו באירוע השקת הקמפיין של רשימת 'איחוד מפלגות הימין', בין היתר נכחו גם המועמדים לכנסת, חברי מרכז, מתפקדים ופעילים. במהלך האירוע הוצגו המועמדים לרשימה המאוחדת והושק קמפיין המפלגה: 'מחוייבים ליותר'.

את הערב הנחתה מועמדת הרשימה לכנסת עידית סילמן ובין היתר נאמו רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ׳ וכן מועמד הרשימה הרשימה יונתן דובוב ויוסי כהן

יו״ר הבית היהודי ורשימת איחוד מפלגות הימין רפי פרץ אמר: "הנני, זו התשובה שאני עונה כששואלים אותי מה הוציא אותי מחולות חלוצה אל הנהגת הציונות הדתית. אלו הערכים עליהם גדלנו. להתייצב לימין המדינה, באמונה, לקחת אחריות ולשאוף ליותר
ליותר בתורה ובעבודה, ליותר באקדמיה ובישיבה, ליותר בצבא ובמצוות, ליותר ברוח ובהגשמה״

פרץ התייחס לבחירות הקרבות ואמר: "הבחירות בעוד פחות משלושים יום, והן בחירות על עתידה של מדינת ישראל. אנו מחוייבים לדרך, לתורה, לעם ולארץ, לביטחון, לכלכלה, להתיישבות ולפריפרייה."

הוא הדגיש כי "יש להכריע את החמאס. "שמעתי שנתניהו עורך ביקורי בית בדרום. ביבי, אני מזמין אותך אלי הביתה, לנווה, תחווה צבע אדום אחד, תראה את הילדים רצים ומחפשים הגנה בין דיונות החול. אני בטוח שהמדיניות שלך תתעצם. המושג תגובה מידתית ירד מהשולחן. החמאס צריך להבין כשפוגעים בנו – אין מידתיות.

עוד התחייב פרץ: "מחוייבות להחזיר את בג"ץ לגודלו הנכון. לא יכול להיות שאזרחי ישראל ילכו לקלפי ויבחרו ממשלה אך בסופו של דבר שופטים שממנים את עצמם יקבעו את המדיניות. מחוייבים לבנות יותר יישובים ולא להחריב אף לא בית אחד. נעצור את תכנית טראמפ. נעמיק את הזהות היהודית של ילדי ישראל – במאור פנים."

יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' אמר: ״היינו כולנו עדים בימים האחרונים בשידור חי לתהליך קלאסי שממחיש עד כמה חשוב שנהיה גדולים וחזקים אחרי הבחירות האלה. ראינו פחד, שלא לומר היסטריה, של גורמים מסוימים בשמאל מהאפשרות שנקבל את תיק החינוך לידינו, וראינו יישור קו כמעט אוטומטי של נתניהו עם הלך הרוח הזה. זה נתניהו. איש עתיר זכויות עם המון יתרונות ויכולות, אבל, איך לומר את זה בעדינות – לא תמיד עם מספיק יכולת עמידה.״

סמוטריץ׳ הוסיף ופירט: ״כדי להפיג, ולו במעט, את החששות באזורי חיוג מסוימים של השמאל מאיתנו, אני רוצה לשרטט כאן כמה תכניות עבודה שנשאף בעזרת השם לקדם במשרדי הממשלה. חינוך, ביטחון פנים, משרד המשפטים ומשרד הדתות.

סמוטריץ׳ סיים ואמר: ״בשביל כל התיקים ותכניות העבודה הללו אנחנו צריכים הרבה מנדטים. נכון להיום המפתח הוא שלושה מנדטים לשר. אז בשביל לממש רק את התכניות שפרשתי כאן בקצרה, בלי לעמוד בפני הדילמה במה לבחור ועל מה לוותר, אנחנו צריכים 12 מנדטים… זה התפקיד שלכם בחודש הקרוב".