רון קובי הכשיר עבורו ועבור אורחיו חניה, דווקא במקום מעבר הנכים היחיד למבנה. הנציבות לשוויון זכויות לבעלי מוגבלויות: "נשלח מכתב התראה לעירייה". יו"ר ארגון 'נכי ישראל': "רואים בחומרה את החלטתו, ומקווים שיחזור בו מהחלטתו השערורייתית"

אם חשבנו שהתנהלותו הפרובוקטיבית של ראש העיר טבריה החדש רון קובי, היא רק כאשר מדובר בציבור החרדי ושמירת השבת בעירו, הרי שמפרסום הבוקר בעיתון 'ישראל היום' עולה כי ההתנהלות שגרתית כלפי כלל האוכלוסיה.

על פי הדיווח של העיתונאית עדי חשמונאי, ראש העיר מחנה את רכבו על רחבת הכניסה לבניין העירייה, במיקום המיועד למעבר נכים. זאת למרות שיש לו חנייה אישית בחניון הרגיל.

אמנם גם לנכים הוקצו מקומות חנייה, אבל הם לא יכולים להיכנס דרכם לעירייה בגלל גרם מדרגות שעליהם לטפס, ולכן הם נאלצים להאריך עד לשביל עליו חונה רכבו של ראש העיר, שעלול להפריע להם את המעבר.

העיתון מציין כי ראש העיר עצמו נצמד בדרך כלל לצד הדרך ומותיר מעבר צר לנכים, אבל עיקר הבעיה היא עם אורחיו של ראש העיר, החונים גם הם באותו מקום, ואינם מודעים לצורך לאפשר לנכים מעבר.

תושב טבריה, שביקר במקום סיפר ל'ישראל היום' כי "באחת הפעמים שביקרתי כאן ראיתי נכה שלא הצליח לעבור עם כיסא הגלגלים שלו, בגלל שהרכב של ראש העירייה חסם את הדרך".

שלמה (מומו) נקוה, יו"ר ארגון 'נכי ישראל', אמר כי "אנחנו רואים בחומרה את החלטתו להציב מקום חניה לרכבו בדרך היחידה המונגשת לנכים, ומקווים שיחזור בו מהחלטתו השערורייתית, אם קובי ירצה לטפל בנגישות לנכים נשמח לעזור לו".

מטעמו של רון קובי לא נמסרה תגובה.