מקום 4 ברשימת 'כחול לבן' התייחס בכנס סגור למועמדתו של אבי ניסנקורן לתפקיד שר האוצר: "גם ניסנקורן לא מתכוון שתהיה כאן תרבות של הוועדים". על התמלילים שנחשפו: "לפעמים אמרתי בעידנא דריתחא גם דברים לא נעימים"

הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, מקום 4 ברשימת "כחול לבן", מודה כי המועמד אבי ניסנקורן היא דמות בעייתית בעייני הבוחר: "אנחנו מודעים לזה. את לא הראשונה ששואלת. אנחנו לא מתכוונים ליישם מדיניות של הסתדרות ב״כחול לבן״. אנחנו לא מתכוונים שב״כחול לבן״, וגם ניסנקורן לא מתכוון – שתהיה כאן תרבות של הוועדים", כך בהקלטות שנחשפו היום ב'גלי צה"ל'.

במהלך כנס סגור של המפלגה בראשון לציון הגיב אשכנזי גם על התמלילים שחושפים את מאבקו לשנה נוספת בתפקיד הרמטכ"ל ואיך פעל נגד הדרג המדיני הממונה עליו, שר הביטחון דאז אהוד ברק: "מלכלכים אותנו. מוצאים עוד כל מיני הקלטות מלפני עשור, אצלי ההקלטות נשמרו כשבצד השני אצל שר הביטחון, באופן מוזר – אחת נשברה, אחת נשרפה, אחת רוסקה ומוציאים את הדברים מהקשרם. זה לא נעים, זה מביך אבל אני יודע את האמת. אני פשוט יודע את האמת. ואני במרחב הפרטי שלי, בלשכה שלי כשאני מדבר עם חברים שלי. זה כמו האוהל שלי. אז לפעמים אמרתי בעידנא דריתחא גם דברים לא נעימים".

אשכנזי התייחס גם למצב הביטחוני בדרום ואמר כי, "יש לנו אינטרס ביטחוני, אני אומר את זה בקול רם, שמצב חייהם של תושבי עזה ישופר. למה אנשים ביהודה ושומרון לא יוצאים לרחוב? זה לא בגלל שהם ציונים. אבל אני אומר לכם שהפלסטינים מסתכלים לעומת האינטיפאדה, מהבית שלהם לחלון שלהם ברחוב ורואים רחוב טוב יותר, בתי קפה, רובם עובדים. התוצאה היא שכשאתה חי בצורה הזאת אז אתה לא שולח את הילדים שלך לזרוק אבנים".

 

על רקע השביתה ברכבת, הליכוד נגד יו"ר ההסתדרות שהצטרף ל'כחול לבן'

 

חברת הכנסת יעל גרמן מהמפלגה הודתה כי מטרתם היא להשאיר את עמדתם המדינית עמומה כדי לקבל קולות גם מהימין וגם מהשמאל: "זה בדיוק העניין, אנחנו רוצים להשאיר את כל האפשרויות פתוחות, אנחנו לא מתווים וגבולות ולא נותנים פתרונות כי בהחלט יש כמה פטרונות". היא נשאלה אם זה כדי להביא קולות מהימין והשיבה: "גם, בהחלטה שאפשר יהיה שנקבל יותר קולות מאלה שמוכנים להסכים לנו". אבל אז תיקנה, "זה לא בשביל לקבל את הקולות האלה".

מכחול לבן נמסר: "אבי ניסנקורן הוא מנהיג חברתי חשוב שהוביל לעליית שכר המינימום, לשילוב עובדים עם מוגבלויות ולעיגון זכויות עובדי השמירה והניקיון. ניסנקורן הוא גם מנהיג אחראי, שבתקופתו לא היו שביתות גדולות במשק. כחול לבן דוגלת בכלכלת שוק חופשית אך כזו שבסופו של יום רואה את האזרח במרכז ואת השירותים הציבוריים הבסיסיים שהוא זכאי להם- חינוך, רפואה ורווחה. שיתוף הפעולה בכחול לבן מצוין וקיימת הערכה רבה בין אשכנזי לניסנוקרן. למרות הספינים של נתניהו הלחוץ- אנחנו לא עוסקים בשלב זה בתפירת תיקים אלא בניצחון בבחירות האלו שעוסקות בשאלה אחת: האם נתניהו לפני הכל או ישראל לפני הכל".