גורם מדיני בכיר טוען כי "נתניהו חושש מהסלמה בתקופת הבחירות, ולמעשה ישראל פגיעה לסחטנות מצד חמאס, שממנף את המצב לטובתו". נתניהו מחזיק את הקלפים קרוב מאוד לחזה בכל הקשור לעזה, הקבינט אינו מתכנס ואינו מעודכן בפרטים

"נתניהו חושש מהסלמה בתקופת הבחירות, ולמעשה ישראל פגיעה לסחטנות מצד חמאס, שממנף את המצב לטובתו". כך טוען גורם מדיני בכיר בשיחה עם "מעריב". עוד הוסיף הגורם המדיני הבכיר: "מטרת העל של נתניהו בהקשר הזה לדחות בכל מחיר הסלמה אפשרית ברצועה עד לאחר הבחירות. הבעיה היא שגם חמאס מבין זאת היטב, וכך זה מתנהל".

עוד מפרסם הפרשן הצבאי טל לב רם כי נתניהו מחזיק את הקלפים קרוב מאוד לחזה. בכל הקשור לעזה העמימות אינה נפרצת, הקבינט אינו מתכנס ואינו מעודכן בפרטים. הגורם המדיני הבכיר אומר, ולא בפעם הראשונה, כי בפעולות ביטחוניות, כמו תקיפות בסוריה, אין כנראה בעיה לשתף, אבל בכל הקשור לרצועת עזה, ששם ישנה רגישות פוליטית גבוהה, נשמרת העמימות במלואה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס השבוע בפתח ישיבת הממשלה להתחממות בדרום ואמר כי, "בימים האחרונים אנחנו רואים התגרויות והרמת ראש מכיוון רצועת עזה. הדבר הזה נעשה על ידי סוררים, אבל זה לא פוטר את החמאס. החמאס אחראי לכל מה שיוצא מרצועת עזה, ואנחנו מגיבים בהתאם, בתקיפות של מטוסי חיל האוויר נגד מטרות חמאס".

עוד הוסיף ראש הממשלה כי, "שמעתי אנשים מכיוון עזה אומרים שכיוון שאנחנו בתוך מערכת בחירות, מבצע רב היקף איננו בא בחשבון. אני מציע לחמאס – אל תבנו על זה. אנחנו נעשה כל מה שנדרש כדי להחזיר את הביטחון ואת השקט לעוטף עזה ולדרום בכלל".