תמיכה חרדית בחוק הצרפתי שמקדם סמוטריץ • פרוש: "לא צריך להפריע לי אם יעשו חוק כזה. כל דבר שהוא לא נגד ההלכה, אני לא מתנגד". גפני: "אם יתברר שהציבור נותן אמון בנתניהו, יש מקום לשקול מהלך שימנע את העמדתו לדין"

סגן שר החינוך מאיר פרוש התייחס הבוקר, במהלך ל'קול ברמה', ליוזמת חקיקת החוק הצרפתי שהעלה יו"ר 'האיחוד הלאומי' ח"כ בצלאל סמוטריץ, ואמר כי "אם הפסיקה המשפטית לא מתאימה להלכה, לא צריך להפריע לי אם יעשו חוק כזה. כל דבר שהוא לא נגד ההלכה, אני לא מתנגד".

מי שהצטרף לדברים היה יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני, ש‏בראיון ל'כאן רשת ב' שאמר: "נשקול לתמוך במהלך שימנע את העמדתו לדין של ראש הממשלה".

במענה לשאלת המראיין מה התוצאה שירצה לראות בבחירות הקרובות השיב גפני "שנתניהו יבחר לראשות הממשלה". כאשר נשאל אודות כתב החשדות שהוגש נגד ראש הממשלה והצעתו של סמוטריץ להעניק חסינות מוחלטת לנתניהו, הגיב "נלך לבחירות ונראה מה התוצאות. אם יתברר שהציבור נותן אמון בנתניהו, יש מקום לשקול מהלך שימנע את העמדתו לדין".

 

גפני: "חברנו לנתניהו בהוראת גדולי התורה, אני מאמין שהוא ייבחר" • האזינו

 

"אנו פועלים על פי החוק", הוסיף גפני. "הלכנו כל הזמן עם הימין ונתניהו בשנים האחרונות. אני רוצה שאיש ציבור יהיה ענו, צנוע, לא יעסוק בדברים שראש הממשלה נחשד בהם. אבל בסופו של דבר המחוקק קבע ששר שמואשם, אפילו תוך כדי התהליך, צריך לעזוב את תפקידו, וזה גם מובן".

גפני פסל לחלוטין אופציה שישב בממשלה בראשות גנץ, ואמר כי בסיטואציה כזו יהדות התורה תלך לאופוזיציה. "כבר היינו שם".