לאור מגמת התחזקות של מפלגת 'זהות', ראשי מפלגות הימין שחוששים מזליגת קולות התבטאו בחריפות נגד פייגלין: "אדם חסר אחריות, הציבור צריך להצביע לפוליטיקאים עם קבלות". זהות: "דבריו של סמוטריץ' אינם ראויים לתגובה"

בימים האחרונים נרשמת מגמת התחזקות למפלגת 'זהות' בראשה עומד משה פייגלין. העלייה בסקרים מלחיצה כנראה את ראשי מפלגות הימין שחוששים מזליגת קולות והבוקר בראיונות ל'גלי ישראל' התבטאו שניים מראשי מחנה הימין בחריפות נגד פייגלין.

יו"ר 'האיחוד הלאומי', ח"כ בצלאל סמוטריץ' מ'איחוד מפלגות הימין', הגדיר את פייגלין כ"אדם חסר אחריות, מגלומן שמשחק אותה סטיב ג'ובס נחמד במודעות". יו"ר 'הימין החדש' שרת המשפטים איילת שקד אמרה כי פייגלין נמצא הרבה שנים בפוליטיקה ולא עשה כלום. "הציבור צריך להצביע לפוליטיקאים עם קבלות" קבעה.

שר המשפטים איילת שקד התייחסה למצב מפלגתה 'הימין החדש' בסקרים ואמרה כי "אנחנו לא מסתכלים על מפלגות אחרות אך כן מסתכלים על איחוד מפלגות הימין יחד איתנו ושואלים האם הגדלנו את מספר המנדטים במחנה. כשהיינו בבית היהודי קיבלנו 8 מנדטים וכעת שתי המפלגות (הימין החדש והבית היהודי) מקבלים כ-14 מנדטים. בוודאי שהגדלנו את הכוח ואת גוש הימין. זה היה חלק ממטרות המהלך".

בראיון ל'רדיו 103' הצהירה כי היא רוצה להמשיך בתפקיד שרת המשפטים: "יש לי עוד הרבה מאוד עבודה ורק התחלתי לשנות את המהפכה החוקתית של אהרון ברק. זה לא דבר שעושים בשלוש-ארבע שנים בלבד. אם הציבור ייתן בי כוח ואמון כשיצביע לימין החדש אוכל להישאר במשרד". היא ציינה את מה שטרם הספיקה לעשות, "לטפל בפסקת ההתגברות בחוק יסוד החקיקה. פסקת ההתגברות תאפשר לכנסת לחוקק חוק שבג"ץ החליט לפסול ברוב של 61 חברי כנסת. בממשלה האחרונה לא יכולנו לעשות זאת כי מפלגת כולנו סירבה לחוק. כדי לתקן חוק ייסוד נדרשת הסכמה של כל סיעות הקואליציה".

ממפלגת 'זהות' נמסר בתגובה: "משה פייגלין לא ירד לרמת שיח כזו. דבריו של סמוטריץ' אינם ראויים לתגובה".