בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, הוצא לחופשה ממקום עבודתו בארגון שורת הדין בעקבות ההתבטאויות נגד שורת אישים בכירים, ביניהם הנשיא ריבלין • בתוך כך, אבישי עברי שעורר סערה בפרסום הסרטון על רקע קברי חללי צה"ל, פוטר מתפקידו

ארגון שורת הדין החליט לאחרונה להפסיק את עבודתו של יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה ולהוציאו לחופשה ללא תשלום – עד אחרי הבחירות. כך פורסם הערב בחדשות 12.

גורם בארגון סיפר כי הסיבה היא ההתבטאויות של יאיר נתניהו ברשתות החברתיות בתקופה האחרונה וההתקפות שלו על שורת אישים בכירים, כך למשל רק אמש בציוץ שלו נגד נשיא המדינה ריבלין.

הסיבה המרכזית היא שיאיר נתניהו הוא חלק אינטגראלי ומשמעותי, יש שיגידו יותר מזה, בקמפיין הליכוד ובעיצוב המסרים שיוצאים בשם המפלגה ובשם אביו.

מארגון שורת הדין אישרו לחדשות 12 את הדברים אבל הדגישו שההחלטה התקבלה במשותף, ובהבנה הדדית, ואחרי הבחירות יאיר יוכל לחזור. "הארגון שלנו לא יכול לערב פוליטיקה, אומרת עורכת הדין ניצנה דרשן לייטנר", מנכ"לית שורת הדין.

מטעמו של יאיר נתניהו נמסר בתגובה כי דווקא הוא זה שיזם את החופשה ללא תשלום עד לאחר הבחירות.

בתוך כך, איש התקשורת אבישי עברי, שעמד במרכז סערת "סרטון הקברים" של הליכוד, פוטר מתפקידו במסגרת צוות קמפיין המפלגה – כך דווח הערב (שלישי) בחדשות 13.

כזכור, איש התקשורת אבישי עברי פרסם סרטון בו הוא נראה תוקף את מפלגות השמאל על רקע קברי חללי צה"ל וגרם בעקבות כך למהומה גדולה וסערה, נתניהו אף הורה אישית להשהות את הגורמים האחראיים לפרסום הסרטון וכעת מתפרסם כי עברי פוטר לגמרי מצוות קמפיין מפלגת הליכוד.

נציין כי לאחר הסערה שהתעוררה הודה עברי כי הייתה זאת טעות לפרסם את הסרטון המדובר וכי הוא התנצל על כך.

"אני מתנצל בכנות בפני כל משפחה שכולה שנפגעה מהסרטון שעלה בליכוד טי.וי", כתב עברי. "הכאב של השכול הוא מה שהניע אותי מלכתחילה לעסוק בתחום הזה ולהשפיע פוליטית. כל מי ששותף לכאב הזה הוא אחי, בלי קשר לדעותיו, והלוואי שמי שנפגע מהסרטון יראה בהתנצלות הזאת התנצלות אישית".

מהליכוד נמסר בתגובה: איננו מתייחסים לצוות קמפיין הליכוד.