ראש הממשלה במפגש סגור עם בכירי הליכוד התייחס לאיחוד בימין: "בלי האיחוד הזה היינו מפסידים". במתקפה על גנץ ולפיד: ""גנץ היה בקונצרט זיכרון לזכר הקורבנות הישראלים והפלסטינים זה חושף את העמדות האמיתיות שלו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הסביר במפגש סגור עם בכירי הליכוד את פעילותו האינטנסיבית שלו לאיחוד בימין עם עוצמה יהודית. לדבריו, בלי האיחוד הזה הליכוד היה מפסיד את הבחירות כבר עכשיו. "אנחנו כמובן יודעים שיש לנו בעיות איך לשמור על חלק מזה (על מפלגות גוש הימין), בגלל זה גם עשינו את איחוד המפלגות כדי להבטיח שנתח מספיק גדול עובר את אחוז החסימה, ובלי זה דרך אגב, היינו מפסידים. בלי האיחוד הזה היינו מפסידים, הבחירות כבר היו מוכרעות".

בהקלטות שנחשפו ב'כאן חדשות' התייחס נתניהו לדילמה של הליכוד האם לשתות את קולות שאר מפלגות הימין או לוותר על זה כדי לא לסכן אותן מול אחוז החסימה. "אנחנו נחליט, נקבל החלטה מה לעשות לגבי מפלגות שנראה לנו שלא עוברות את אחוז החסימה. ונראה לאן זה מתפתח. אני לא רוצה כרגע לגעת בזה כי יש לזה גם השפעה על המסרים שלנו. נראה מה נעשה. זה לא הזמן להחליט".

נתניהו תידרך את הח"כים ואת השרים איך לתקוף את אנשי כחול לבן ואילו מסרים להעביר. על גנץ ביקש נתניהו להדגיש ולהבליט את האירוע שבו נכח גנץ שעסק לטענת נתניהו בקרבנות של מבצע צוק איתן. "גנץ היה בקונצרט זיכרון לזכר הקורבנות הישראלים והפלסטינים של צוק איתן. הוא ישב שם. הקורבנות הפלסטינים כללו 1000 מחבלים ועוד 1000 פלסטינים שהשתמשו בהם כמגן אנושי. מישהו פה היה הולך לטקס הזה? אף אחד לא היה הולך. וזה חושף גם חוסר שיקול דעת וזה חושף עוד משהו – את העמדות האמיתיות שלו".

בהמשך ההקלטות מתדרך נתניהו את השרים והח"כים להתמקד בשתי נקודות חולשה שהוא מזהה בכחול לבן – לפיד וניסנקורן. בנוגע ללפיד אומר נתניהו: "עוד דבר שחשוב שאנשים יידעו זה שמצביעים ללפיד כראש ממשלה. צריך לחשוף את זה. אתה מצביע ללפיד כראש ממשלה. גנץ כאילו לא ידוע. לפיד ידוע. גנץ לא ידוע אז אנחנו אומרים דברים שלא יודעים עליו. אבל את לפיד הם (הציבור) מכירים. לפיד הם יודעים שהיה שר אוצר כושל. הם יודעים שלפיד לא קרוץ מהחומר הזה ולכן אנחנו רוצים להזכיר להם את זה. זה מאוד חשוב".

בהמשך ההקלטות שנחשפו על ידי זאב קם טען נתניהו בפני השרים והח"כים שבפועל יש לליכוד רק מכשיר אחד כדי להגיע לציבור וזו הרשת החברתית, מאחר ולטענתו התקשורת מדירה אותם מראיונות. "איך אנחנו מעבירים את המסרים? כיוון שהערוצים המסורתיים או שזורקים לנו פירורים או שמנסים לקבור אותנו, אנחנו פשוט חייבים להשתמש בכלי היחיד שנותר לנו וזה הרשתות החברתיות. הפייסבוק שלי הוא המכשיר המרכזי לתעמולה שיש לנו. אני אומר לכם את זה".

עוד דווח, כי כמה דקות לאחר מכן, בשלב השאלות, ביקש ח"כ מיקי זוהר מנתניהו שלא להמשיך בקמפיין נגיטיבי כלפי גנץ ולפיד. "לעניות דעתי צריך למקד את הקמפיין רק בעניין של ימין ושמאל. לדעתי התקיפה האישית כלפי המועמדים האחרים, ובמיוחד החבר'ה של כחול לבן, לא מוסיפה לנו. הציבור קצת מאס בשיח הלא ממלכתי", אמר הח"כ מהעשירייה השלישית.