ראשונה הוקמה בדובאי חברת קייטרינג כשרה. בקרוב צפוי המזון הכשר להגיע גם למטוסים במפרץ ומסעדה כשרה מתוכננת לקום במדינה. המטרה - הרבה יהודים מגיעים ליעד והם זקוקים למזון כשר. הרב המקומי: "אלה צעדים שמסמלים התקרבות"

ההתחממות ביחסים עם מדינות המפרץ עולה מדרגה: לראשונה בהיסטוריה הוקמה בדובאי חברת קייטרינג כשרה. בקרוב צפוי המזון הכשר להגיע גם למטוסי חברות התעופה במפרץ, אבל זה לא הכל: גם מסעדה כשרה מתוכננת לקום בנסיכות הערבית.

על פי הדיווח הבוקר ב'ידיעות אחרונות' שמה של חברת הקייטרינג הכשרה הוא ARABIA KOSHER, והיא תשרת את כל מדינות המפרץ. היא הוקמה על ידי ראש הקהילה היהודית האורתודוקסית בדובאי, רוס קריל. לפי שעה מגישה החברה רק מזון חלבי, דגים וירקות.

בחודש שעבר, בעת ביקורו של האפיפיור באיחוד התקיים וועידה לשיח בין־דתי שהוקמה באבו־דאבי. לאירוע הוזמן גם הרב האורתודוקסי האמריקאי מארק שנייר, שעומד בראש הקרן להבנה בין־דתית יהודית־מוסלמית, ומשמש יועץ לענייני יהדות של שליטי המפרץ.

לבאי הוועידה היהודים הוקמה פינת אוכל כשר. "היה מרגש לעמוד בתור לאוכל כשר באבו־דאבי בוועידה שכונסה על ידי מנהיגים מוסלמים", סיפר הרב שנייר לעיתונאי איתמר אייכנר. "אני אכלתי דגים וירקות ומנה אחרונה". לדבריו, חברת הקייטרינג הוקמה בין היתר לשרת אנשי עסקים ותיירים יהודים שמגיעים למפרץ.

בימים אלה הוא דן עם בכירים במדינות המפרץ על הצעד הבא: פתיחת מסעדה כשרה בדובאי. "הרבה יהודים מגיעים למדינות המפרץ והם זקוקים למזון כשר. אם יהיה כזה, יגיעו לשם יותר יהודים וכולם ייהנו – הם ממזון כשר, והמקומיים מעלייה בתיירות. שנייר סיפר שבמקביל מתקיימים מגעים לאספקת אוכל כשר מחברת הקייטרינג לחברות תעופה במפרץ, לטובת הנוסעים היהודים. "אלה צעדים שמסמלים התקרבות", אמר.