פחות מחודש לבחירות, מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התכנסה בירושלים וקיבלה שורה של החלטות ציבוריות לתקופה הקרובה, במרכזן: כינוס היסטורי שבוע לפני הבחירות והנחיות מפורטות לקראת המו"מ הקואליוציוני שצפוי אחריהן

הערב התקיים בירושלים כינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל להיערכות למערכת הבחירות וקבלת החלטות לגבי ההסכמים הקואליציונים בממשלה הבאה.

כפי שדווח בJDN מועצת גדולי התורה החליטה לקיים כנס בחירות ענק בהשתתפות כל האדמו"רים, בדומה לכנס בנתניה אך הפעם לכלל הציבור. לדברי גורמים באגודת ישראל, מסתמן שהכינוס ייערך כשבוע לפני הבחירות בהיכל הארנה בירושלים.

האדמו"רים עסקו בהרחבה בחוק הגיוס שהעסיקה את המפלגה באופן אנטינסיבי בקדנציה אחרונה, ועל פי הוראתם הח"כים ידרשו בהסכמים הקואליציונים העתידיים להכניס חוק יסוד ערך לימוד התורה.

עוד הנחו האדמו"רים את שליחי הציבור כי יש לגבש תוכנית לפתרון מצוקת הדיור החרדית שהולכת ומחריפה ויידרשו להכניס גם את זה להסכם הקואליציוני העתידי.

האדמו"רים התייחסו גם לזליגת הקולות החסידיים למפלגות כלליות והורו לחכים לעשות הכל לגבש את הקהילות והצעירים, בין השאר באמצעות מועצות הקהילות שהוקמו ברחבי הארץ ובדרכים נוספות.