מסמך התלונה למשטרה שהגיש שר הביטחון לשעבר אהוד ברק ב־2014. "אשכנזי פעל בראש קבוצה בעלת מאפייני פעולה עברייניים". המסמך מכיל אמירות קשות וחריפות של ברק נגד אשכנזי שמבקש להגיש תלונה רשמית נגדו

מסמך שאותו שלח שר הביטחון לשעבר אהוד ברק לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה תנ"צ אפרים ברכה ז"ל, מגולל את סיפור הפרשה כפי שראה אותו ברק, הכולל פירוט מלא ותיאורים חריפים על מה שהוא ראה באותם ימים כשר הביטחון. המסמך נשף הבוקר ב'ישראל היום'.

"בעקבות עדותי הראשונה בפניכם", כתב ברק, "פרסומים בתקשורת לגבי החקירה וכן כלל המידע הישיר והעקיף שבידי, אני חש באופן סובייקטיבי כי חרף המאמץ הרב שהושקע בכך על ידי רבים וטובים במסירות רבה, לא מוצתה עדיין חקירת הרפז־אשכנזי, אפילו לגבי אירועי הליבה שלה ובמרכזם מה שנחזה להיות ניסיון מתוכנן ומתואם של קבוצת קצינים ואזרחים שבראשה הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ולצדו הרפז, וינר, רעייתו של אשכנזי, דו"צ לשעבר בניהו ואחרים, לשבש סדרי שלטון, בנושאים בעלי חשיבות עליונה שבסמכות הדרג המדיני הממונה. בכלל זה שיבוש ההליך החוקי של מינוי רמטכ"ל וכן נושאים מבצעיים ואחרים שלא אגע בהם בשלב הזה מחמת רגישותם".

עוד כתב ברק כי "כמו כן, למיטב הכרתי ועל פי חומר הראיות עולה כי אשכנזי פעל בראש חלק מאותה קבוצה בעלת מאפייני פעולה עברייניים, כדי לפגוע אנושות ביסודות הדמוקרטיה הישראלית גם בתחומים אחרים, ובהם ההפרדה הנדרשת בדמוקרטיה בין לובשי מדים לבין הפוליטיקה המפלגתית וכפיפות הדרג הצבאי לדרג המדיני".

מכחול לבן נמסר בתגובה: "מאות אלפי השיחות של רא"ל גבי אשכנזי והעדויות השונות נבדקו חזור ובדוק על ידי כל גורמי החקירה בצבא, במשטרה ובמבקר המדינה. רשויות אכיפת החוק, פרקליטות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה אמרו את דברם. הציבור מאס בהשחרה ובהסתה באמצעות הדלפות פוליטיות מגמתיות וממוחזרות".