אחרי מאמר התמיכה ב'המודיע' וישיבת מועצת גדולי התורה, הבוקר מתפרסת מודעת ענק מטעם 'מועצת הקהילות הארצית של אגודת ישראל' המחזקת את ידי נציגי הציבור: "באנו בזאת לחזק את נציגי הציבור, שבמשך שנים פועלים מסייעים לכלל ולפרט"

על רקע הרדיפה נגדו בשל סיוע לפניות ציבור, נמשך גל התמיכה האגודאי בסגן השר ליצמן. הבוקר מפרסמים 42 נציגי החסידיות החברים ב'מועצת הקהילות' של 'אגודת ישראל' שהוקמה לאחרונה, מכתב תמיכה על פני עמוד שלם ביומונים החסידיים, בו הם מחזקים את נציגי הציבור החרדי על סיועם בפניות הציבור. שמו של ליצמן אמנם אינו מופיע, אולם לכל ברורה סיבת הפרסום בעיתוי שכזה.

במכתב שכותרתו "חתומים על עשייה למען פניות הציבור" כותבים הנציגים "באנו בזאת לחזק את נציגי הציבור, שלוחי דרבנן ושלוחי דידן, מטעם אגודת ישראל, אשר במשך שנים פועלים מסייעים לכלל ולפרט". בשלב זה הדגישו הנציגים "אנו רואים בטיפול בפניות כלל הציבור ערך חשוב ומרכזי בשליחות הציבורית. כמי שמעורים עם הציבור" הם מעידים "כלל הפניות המועברות לנציגי הציבור מטופלות ביסודיות ובמקצועיות ללא הבדל השתייכות מפלגתית". הנציגים קוראים לחברי הכנסת "המשיכו לסייע לכל פונה למען כלל הציבור מכל האוכלוסיות. תחזקנה ידיכם".

כפי שדווח אמש, בישיבת מועצת גדולי התורה חיזקו מרנן האדמו"רים את ידיו של סגן השר ליצמן ואיחלו לו שלא יאונה לו כל רע. הדברים מקבלים ביטוי מרומז גם בפרסום הבוקר על החלטות המועצת, בהם נכתב כי מועצת גדולי התורה "מחזקת את שלוחי דרבנן חברי הכנסת וראשי וחברי מועצות העיריות והמועצות המקומיות להמשיך לפעול למען הפרט והכלל".

אתמול התייחס ליצמן לראשונה לדברים ואמר כי "בימים אלה אני מחוזק יותר ויותר. לא נעים אבל לא נורא. אנחנו נמשיך לעזור ולסייע לכל אחד…המציאות היא שעוזריי מסייעים לכל פונה, גם ברדיו הוכיחו את זה". צפו בתיעוד הבלעדי מהדברים בJDN.

 

"האחרון שניתן להטיל בו דופי": 'המודיע' במתקפה נגד רדיפת ליצמן