שני בכירים בשב"כ נפגשו עם גנץ והודיעו לו כי שירותי המודיעין של איראן פרצו למכשירו ושאבו את כל תכולתו, כולל פרטים אישיים ותכתובות. הוא הוזהר כי עליו להניח שכל פריט יכול לשמש נגדו. כחול לבן: "לא מגיבים לסוגיות בליבת ביטחון המדינה"

שני בכירים בשב"כ פנו לפני חמישה שבועות למועמד לראשות הממשלה בני גנץ והודיעו לו שאחד מהמכשירים הסלולרים שברשותו נפרץ על ידי מערך סייבר אירני. הם אמרו לו שתכולתו, כולל פרטיו האישיים ותכתובות נמצא עכשיו בידיים העוינות ביותר. הפגישה בין בכירי השב"כ לגנץ התקיימה בתחילת קמפיין הבחירות הנוכחי. כך נחשף הערב על ידי עמית סגל ב'החדשות'.

הפגישה בין השבכ לגנץ התקיימה בשבועות האחרונים, במהלך הימים הסוערים של תחילת דרכו הפוליטית, ובה הוזהר גנץ כי עליו לצאת מנקודת הנחה שכל פריט רגיש על הטלפון עשוי לשמש נגדו בעתיד אם ישמש בתפקיד ממלכתי בכיר, והשאירו בידיו את הדרך כיצד לפעול.

בשב"כ סירבו להתייחס אך הצנזורה אישרה את פרסום הידיעה.

גנץ ביטל סיור בארים שתוכנן להערב ובמפלגת ׳כחול לבן׳ מסרו כי "אנחנו לא מגיבים לסוגיות הנוגעות לביטחון המדינה, רק רוצים לציין שהאירוע המדובר אירע 4 שנים לאחר סיום תפקידו של גנץ כרמטכ״ל". המשמעות היא שב׳כחול לבן׳ מאשרים את הפרסום.

הפשדן הצבאי של 'החדשות' ניר דבורי מסביר כי, מדובר בכלי תקיפה שאפשר לקבל בסמס מייל או וואטסאפ, שאם פותחים לינק המידע שלך תחת סכנה. בכירים במערכת הביטחון לא נהנים מטלפונים מאובטחים אחרי שירותם, וכך ייתכן והם הופכים למטרה.