יו"ר 'כחול לבן': "נשאר ממלכתיים, נגבה את צה״ל בפעילותו, נעקוב אחרי תוצרי ההערכות הביטחוניות ונמשיך לעקוב אחרי התפתחות האירועים". יעלון: "ישראל צריכה ויכולה להשיב בכח ובעוצמה את ההרתעה שנשחקה ולגבות מחיר על הפרת ריבונות מכל סוג"

יו"ר 'כחול לבן', הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ אמר בעקבות ירי הטילים לגוש דן כי, "אירוע הירי למרכז בארץ הינו אירוע חמור והוא מצטרף לאירועים חמורים אחרים בדרום במהלך החודשים האחרונים. אנחנו מאמינים שנדרשת פעילות התקפית שתשחזר את ההרתעה שנשחקה. לצידה של דרישה לתקיפות אופרטיבית נשאר ממלכתיים, נגבה את צה״ל בפעילותו, נעקוב אחרי תוצרי ההערכות הביטחוניות ונמשיך לעקוב אחרי התפתחות האירועים". צפו בדבריו.

הרמטכ״ל ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, מראשי 'כחול לבן' אמר כי, "הירי הלילה הוא ארוע חמור שמצטרף לשגרת טרור בלתי נסבלת המכוונת בעיקר לעבר ישובי עוטף עזה. ישראל צריכה ויכולה להשיב בכח ובעוצמה את ההרתעה שנשחקה ולגבות מחיר על הפרת ריבונות מכל סוג. אני סומך על צה״ל ומפקדיו שידעו לעשות זאת". הרמטכ"ל לשעבר הנוסף ברשימה, גבי אשכנזי, אמר הערב בעקבות הירי כי, "מגבים את צה״ל. צריך להגיב בעוצמה ולא למצמץ. רק פעילות התקפית וחריפה תשחזר את ההרתעה שנשחקה".