יו"ר אגודת ישראל בראיון לקו של 'דגל התורה': "אנחנו עובדים ביחד, אבל לכל סיעה יש את השיטות שלה איך להביא את המצביעים לקלפי". על ההצבעה למפלגות הכלליות: "פייגלין למשל מדבר נגד דברים חרדים. יהודי חרדי חייב להצביע למפלגה חרדית" • האזינו

האחדות ביהדות התורה בין אגודת ישראל לדגל התורה מגיע הערב לשיאים חדשים עם ראיון שמעניק סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לקו הרשמי של מפלגת האחות. "יש אחדות בין אגודה ודגל. אני והרב גפני סיכמנו בשם המפלגות את ההסכם עוד ביום של פיזור הכנסת ומאז אנחנו עובדים יחד והכל בסדר", אמר ליצמן בראיון.

"אנחנו עובדים ביחד עם דגל התורה לאורך הקדנציה אבל לכל סיעה יש את השיטות שלה איך להביא את המצביעים לקלפי", אמר עוד. "אני והרב גפני משתפים פעולה כל הזמן וזה הוכיח את עצמו וברור לי שהשילוב ידיים הזה ימשיך, ב״ה שאין מחלוקת. אני בטוח שאפשר ללכת יחד ונוכיח לכולם שאפשר יחד ולא צריך לריב ונגיע להישגים מבורכים".

בהתייחסות לכינוס הצפוי לקראת הבחירות אמר כי, "בכינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל דיברו בעיקר על שבת קודש ולחזק את אגודת ישראל ודגל התורה לבחירות. עוד לא החלטנו מה לעשות עם הכינוס הגדול. ייתכן שעדיף כנסים נפרדים, נתכנס בימים הקרובים ונחליט יחד".

יו"ר אגודת ישראל התייחס לצורך ב'יהדות התורה' חזקה, "המערכה שלפנינו קשה ומסוכנת. הסקרים מדברים על מאבק צמוד בין הגושים וייתכן שתיהיה ממשלת לפיד-גנץ ה׳ ישמור, הרי אנו זוכרים מה שעשה לנו שלא השאיר כל אבן להכות בחרדים. גם אם תהיה ממשלת נתניהו אנחנו צריכים יהדות התורה חזקה. אם היה לנו עוד קולות היינו משנים דברים וצריך עוד מנדטים כדי שנצליח להביא הישגים לעולם התורה ולציבור החרדי. חייבים לעודד את ההצבעה הפנימית בתוכנו".

"הוכחנו בקדנציה האחרונה שביטלנו את גזירות לפיד. היו גם גזירות של הליכוד כשהם ישבו עם לפיד במשך שנתיים והיינו צריכים לתקן מה שהרסו ותיקנו ב״ה כמעט הכל. צריך להבין שמפלגות אחרות לא ישמרו על עקרונות הדת. פייגלין למשל מדבר נגד דברים חרדים ועיקרי הדת כמו ברית מילה וכדומה. יהודי חרדי חייב להצביע למפלגה חרדית שמועצות גדולי התורה של אגודת ישראל ודגל התורה קבעו וחייבים לשמוע בקולם כי הנהגה לדור."

על מפלגת כחול לבן אמר כי, "אני שמח שהיום כולם מבינים שאסור לשבת עם לפיד ואין לתת לו גיבוי כלשהוא. הזהרתי את גנץ לא להתחבר עמו וחבל שהוא לא שמע. הצהרנו בהתחלה אני גפני ודרעי שנלך עם נתניהו אבל כעת לא ניתן לגנץ להצטרף לקואליציה כל זמן שלפיד חלק ממנו".

האזינו לראיון לקו 'דגלנו' הקו הרשמי של מטה ההסברה של 'דגל התורה'. 1700-720-400