בעקבות זיהוי השיגורים לגוש דן, צה"ל תקף מטרות בעזה. בין יעדי הטרור נתקף מתחם המשרדים של מטה הגדה של ארגון בשכונת, אתר הייצור המרכזי לאמצעי לחימה רקטיים תקניים ברצועה, מתחמים צבאיים, מתחם אימונים, מוצבים ותשתיות תת קרקעיות

(עדכון אחרון 8:00)

דובר צה"ל מוסר כי הלילה (שישי) מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו כמאה יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברחבי רצועת עזה. בין יעדי הטרור נתקף מתחם המשרדים של מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס בשכונת רימל במרכז העיר עזה. המטה אמון על הכוונת פעילי הטרור של ארגון הטרור חמאס באיו"ש וזאת באמצעות הובלת פיגועים, בניית תשתיות טרור, העברת הנחיות לפעולות טרור, העברות כספים ומענה לוגיסטי למטרת פיגועים כנגד ישראל ואזרחי ישראל.

בנוסף נתקף אתר הייצור המרכזי לאמצעי לחימה רקטיים תקניים ברצועה. מדובר באתר תת קרקעי ובו יכולת לייצור רקטות ברצועת עזה.
בנוסף נתקפו מספר מתחמים צבאיים, בהם מוצב של הכוח הימי של חמאס המשמש גם הוא לייצור אמצעי לחימה. במהלך הלילה נתקף מתחם אימונים צבאי המשמש כמרכז של מערך הכלים האוויריים הבלתי מאויישים של חמאס בדרום רצועת עזה. כמו כן נתקפו מוצבים ומספר תשתיות תת קרקעיות.

דובר צה"ל הוסיף כי, "התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות לעבר שטח ישראל מוקדם יותר הערב שבוצע על ידי ארגון הטרור חמאס.
ארגון הטרור חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל וימשיך לפעול בתקיפות כנגד פעולות טרור אלו", לשון ההודעה.

מוקדם יותר, בתום ההתייעצות בקריה שבתל אביב שקיים ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו – אמר גורם מדיני כי "התקבלו החלטות" בנוגע לצעדיה של ישראל אחרי זיהוי שני השיגורים אמש מעזה שהפעילו אזעקה בגוש דן. בדיון נכחו הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, ראש המל"ל מאיר בן-שבת, ראש השב"כ נדב ארגמן ובכירי מערכת הביטחון.

גם בשעה זו מתקיימים מגעים בתיווך מצרי להרגעת הרוחות. ברצועת עזה מסרבים לקחת אחריות לירי שבוצע משטח רצועת עזה לעבר גוש דן, ובישראל מנסים להבין מי עומד מאחורי האירוע החמור. בחמאס ובג'יהאד האסלאמי מכחישים כל קשר לירי והבהירו למשלחת המצרית שמבקרת בעזה כי לא הם אחראים לו.

כזכור, שתי רקטות מסוג פג'ר נורו הערב (חמישי) לעבר גוש דן. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי שני שיגורים זוהו משטח רצועת עזה לשטח ישראל. מערכות ההתרעה והגילוי פעלו כנדרש, אולם לא בוצע יירוט של מערכות ההגנה האווירית. לא מוכר נזק או נפגעים באירוע, וכמו כן אין הנחיות מיוחדות לעורף.