"שתי נפילות בגוש דן וכל המדינה על הרגליים. 20 שנה חיינו אינם חיים אבל אותנו לא סופרים", אמרה הבוקר תושבת עוטף עזה, שרון קלדרון. ראש מועצת שדות נגב: "צריך להזכיר שבאזור הזה מעל 1,500 טילים בשנה האחרונה. זה מספר בלתי נסבל"

ראשי הרשויות בעוטף עזה מנסים לשדר רוגע, בזמן שהפוליטיקאים הארציים שנמצאים תקופת בחירות מנצלים את ההזדמנות לתקוף את ראש הממשלה נתניהו, מהאופוזיציה וגם מהקואליציה. וגם מאלה שהיו בגם וגם כמו יו"ר ישראל בתינו אביגדור ליברמן שכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "‏התאוריה שלפיה ניתן לקנות ביטחון ושקט, תמורת תשלום של עשרות מיליוני דולרים לארגון טרור – קרסה. הכתובת הייתה על הקיר. הזהרתי את ראש הממשלה ואת חברי הקבינט, שזאת תהיה התוצאה. כעת אני מצפה ששר הביטחון הנוכחי יקח אחריות על כישלונו בהתמודדות מול הטרור מרצועת עזה".

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידן, אמר בראיון ל'רשת ב' כי, "אני שומע צבע אדום, אני שומע סוג של יירוטים. אנחנו כנראה נצטרך לעשות הערכת מצב לגבי הלימודים היום. צריך להזכיר שבאזור הזה מעל 1,500 טילים בשנה האחרונה. זה מספר בלתי נסבל ואמרנו את זה הרבה פעמים".

מפקד פיקוד הדרום לשעבר ואיש מפלגת העבודה, טל רוסו, מעריך בשיחה עם 'גלי צה"ל' כי "כל הצדדים מעוניינים לסיים את סבב ההסלמה, אבל זה כנראה יתפרץ השבוע או אחר כך. אין טיפול לטווח ארוך". רוסו טען כי "המענה לתקיפה הזו יכול לעזור לפרק זמן קצר, עד הבחירות. צריך לבנות מדיניות לטווח הרחוק". עוד אמר רוסו כי למרות מה שצה"ל מדגיש, חמאס אינו מתנער מאחריות. "אם הם היו יורים בצורה יזומה, הם היו לוקחים אחריות".

קרן שטיין, תושבת שדרות אמר בראיון ל'רשת ב' אני, "אני כל הלילה הסתובבתי כמו ארי בסורג כי ידעתי שזה יגיע, רק לא ידעתי מה. בארבע לפנות בוקר התחילו הבומים המטורפים. התחושות מאוד מאוד קשות אתה מקבל עוד מסמר בארון כהוכחה לכך שאתה אזרח סוג ב'".

תושבת עוטף עזה, שרון קלדרון, הזכירה הבוקר בשיחה עם 'גלי צה"ל' מי ספגו את האש עוד קודם: "שתי נפילות בגוש דן וכל המדינה על הרגליים. 20 שנה חיינו אינם חיים אבל אותנו לא סופרים". לילה לא שקט עבר על תושבי העוטף. קלדרון, מתגוררת שני קילומטרים מהגדר וגם כשהצבע האדום אינו נשמע, היא מתארת אי שקט. "הצבא תקף 100 יעדים הלילה ברצועה והבית שלי רעד. אנחנו נמצאים בסכנת חיים כל הזמן", סיפרה. "מתייחסים אלינו כאל אזרחים סוג ב'. בשבוע שעבר היו פה נפילות וצה"ל תקף ארגז חול ברצועה".