גם אם לפיד יוותר על הרוטציה וגנץ יהיה מועמד יחיד של 'כחול לבן' לראשות הממשלה, מפת המנדטים לא תשתנה: כחול לבן עם 31 מנדטים לעומת 28 מנדטים לליכוד • וגם בסקר הזה: שש מפלגות נמצאות על גבול אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד

גם אם לפיד יוותר על הרוטציה וגנץ יהיה מועמד יחיד של 'כחול לבן' לראשות הממשלה, מפת המנדטים לא תשתנה: כך עולה מסקר שפורסם הערב ב'החדשות' שמלמד על המשך המגמה בצמצום הפער בין כחול לבן והליכוד, 31 מנדטים לעומת 28 מנדטים, בהתאמה.

הסקר שאל כך: אם הבחירות היו מתקיימות היום, ויאיר לפיד היה מוותר על הרוטציה בתפקיד ראש הממשלה, לאיזו מפלגה היית מצביע? אחרי כחול לבן והליכוד מתייצבת העבודה עם 10 מנדטים, חדש-תעל של איימן עודה ואחמד טיבי עם 7, יהדות התורה עם 7, איחוד מפלגות הימין (הבית היהודי-האיחוד הלאומי-עוצמה יהודית) גם כן 7 על רקע החשש מפסילת מועמדותו של מיכאל בן ארי, שס בראשות אריה דרעי עם 6 מנדטים.

 

החרדים מתרככים? "אם גנץ יבטל את הרוטציה, יש אפשרות לכניסה לממשלתו"

 

בהמשך הסקר נמצאות שש מפלגות על גבול אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד: כולנו בראשות משה כחלון, הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד, מרצ בראשות תמר זנדברג, המפלגה הערבית הקיצונית רעם-בלד, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן וזהות בראשות משה פייגלין.

הסקר שנערך לפני החשיפה על הפריצה לנייד של גנץ והירי למרכז, בוצע על ידי מכון 'מדגם' של מנו גבע וד"ר מינה צמח בשיתוף ipanal בקרב 510 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה. טעות הדגימה המרבית בסקר 4.4%+.

 

גוש הימין מתחזק ל-66/63 מנדטים: המפלגות הקטנות עולות ל-5 מנדטים