במפלגה גובר החשש שמועמדותו של בן ארי תיפסל בבג"ץ והעבירו רשימת דרישות כפיצוי, בראשה הפיכת מרזל לשר. לטענת אנשי עוצמה יהודית, באיחוד הלאומי ובבית היהודי לא פוסלים. עוד בחבילת פיצויים": בן גביר ימונה ליו"ר ועדת החוקה

עוצמה יהודית דורשת תפקיד של שר בממשלה הבאה לברוך מרזל, במקרה שמועמדותו של מיכאל בן ארי לכנסת תיפסל היום (ראשון) בבג"ץ. לטענת אנשי עוצמה יהודית, שיחות ראשונות בעניין כבר נערכו, ולטענתם באיחוד הלאומי ובבית היהודי לא פסלו זאת. כך דווח הבוקר ב'כאן חדשות'.

עוד דווח כי בעוצמה יהודית דורשים גם לקדם את איתמר בן גביר למקום החמישי של איחוד מפלגות הימין, במקומו של בן ארי, במידה והאחרון ייפסל. בעוצמה יהודית ידרשו שבן גביר, הממוקם במקום השמיני, יקודם למקום החמישי במקומו של בן ארי, גם אם הדבר יצריך את התפטרותם של חברי הרשימה הממוקמים לפני בן גביר – עידית סילמן ואורית סטרוק.

ב'ישראל היום' נחשפו הבוקר פרטים נוספים לגבי חבילת הפיצויים שסוכמה אחרי הדיון ביום חמישי בבית המשפט העליון בפסילת מועמד עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, נערכה פגישה לילית בהשתתפות יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', ועו"ד איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית ומועמד מטעמה. הפגישה עסקה בחבילת הפיצוי שעוצמה יהודית דורשת, אם וכאשר בן ארי ייפסל מלרוץ לכנסת בהחלטת בג"ץ.

במהלך הפגישה, עו"ד בן גביר הניח תפוח אדמה לוהט כשהציע כי במקרה כזה – פעיל הימין ברוך מרזל ימונה כשר מטעם הסיעה. עו"ד בן גביר העביר לסמוטריץ' חוות דעת המבוססת על החלטה של שמונה שופטים מבית המשפט העליון בשנת 2015 בעניינו של מרזל, שאישרו את מועמדותו לכנסת במסגרת רשימת אלי ישי. לכן, טוען בן גביר, הדבר מכשיר את מרזל גם בעת הזו. על פי גורמים בעוצמה יהודית, סמוטריץ' לא שלל את ההצעה.

ב'וואלה' דווח הבוקר כי בנוסף לכך ב'עוצמה יהודית' דרשו אגם שעו"ד איתמר בן גביר ימונה ליו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת הבאה. לא ברור אם כל הדרישות של המפלגה יתקבלו במקרה שבן ארי ייפסל, אך בעוצמה יהודית לא מתכוונים לוותר ורוצים פיצוי הולם אחרי שכבר נסגרו הרשימות ואין כלל אפשרות לשלב נציג נוסף מטעמם ברשימה לכנסת.