יו"ר דגל ח"כ משה גפני יוזם כינוס משותף של שלושת מועצות גדולי וחכמי התורה יחד, במטרה להוציא קריאה משותפת לכל החרדים להצביע אך ורק לאחת משתי המפלגות החרדיות. עדיין לא ברור אם הכינוס יהיה פנימי או שיהיה המוני ברחובה של עיר

על רקע החשש הגובר מזליגת המנדטים של צעירים חרדיים למפלגות כלליות, בעיקר לליכוד, יוזם יו"ר דגל ח"כ משה גפני כינוס משותף של שלושת מועצות גדולי וחכמי התורה יחד, במטרה להוציא קריאה משותפת לכל החרדים לדבר ה', להצביע אך ורק לאחת משתי המפלגות החרדיות, איש על פי מחנהו ואיש על פי דגלו. כך נחשף הבוקר ב'מרכז העניינים'.

עדיין לא ברור אם הכינוס, אם ייצא לפועל, יהיה פנימי או שיהיה המוני ברחובה של עיר, אך בשתי המפלגות, שס ודגל התורה, בטוחים שהוא יצמצם בעצם מפגן ומסר האחדות שבו, את מספרם של מצביעים מתוך המחנה החרדי, שיתנו קולם ישירות לנתניהו או למועמדים אחרים שאינם מהמחנה החרדי, ואינם שלוחיהם הישירים של גדולי ישראל.

כזכור, יו"ר שס השר אריה דרעי הציע רעיון דומה בכנס השקת הקמפיין של שס לפני כחודש, "היה לנו שיתוף פעולה מדהים בקדנציה האחרונה עם יהדות התורה וזה יימשך גם בקדנציה הבאה. אני קורא מכאן לליצמן וגפני, בואו נכנס אחרי הגשת הרשימות את שלושת מועצות חכמי וגדולי התורה ונצא בקריאה משותפת לכל הציבור להצביע רק למפלגות החרדיות. הספרדים לש״ס והאשכנזים ליהדות התורה. ככה נמקסם את הכוח", אמר דרעי.

במהלך החודש האחרון התפתח עימות בין חלקים בשני המפלגות כשדגל התורה התחילה לנהל קמפיין לציבור בפריפריה, שלשיטת שס נחשב כזירה שלה. "מוכח שהציבור אינו מצביע כהצבעה עדתית אלא על פי הוראתם וברכתם של גדולי ישראל, דבר זה בולט, במערכת הבחירות והציבור רוצה לחזק את הנציגות שלו, הציבור כאן מעריך את נציגי יהדות התורה ויהיה כאן גידול ניכור בתוצאות הבחירות", אמר ח"כ אורי מקלב לאחרונה בסיור בקריית מלאכי ועורר את זעמם של אנשי שס.

בתוך כך, כפי שנחשף ב'JDN' באגודת ישראל ממשיכים את תכנונה של כנס בחירות ענק בהשתתפות כל האדמו"רים, זאת בדומה לכנס בנתניה אך הפעם לכלל הציבור. לדברי גורמים באגודת ישראל, מסתמן שהכינוס ייערך כשבוע לפני הבחירות בהיכל הארנה בירושלים. ממידע שהגיע לידי 'JDN' ייתכן ובעקבות חוסר המקום הכינוס יהיה מיועד רק לאלפי הפעילים המקומיים מרחבי הארץ.

בכינוס המועצת בשבוע שעבר התקבלה החלטה על ידי האדמו"רים אכן לקיים את הכינוס, אך האפשרות לקיים את האירוע ברחובה של עיר נפסלה על ידי גדולי ישראל. כעת מסתמן שהאירוע יתקיים בהיכל 'ארנה' בירושלים. גורם ב'אגודת ישראל' אמר ל'JDN' כי בין התומכים בראיון הוא מרן האדמו"ר מגור שתומך ומקדם את הרעיון.

גורמים באגודת ישראל הסבירו אז לJDN כי "כי כנס בחירות ימים ספורים לפני הבחירות ייצור רושם של אחדות על הציבור מה שיכול להוביל כאמור להגדלת הכוח של הציבור החרדי בכנסת הבאה".

 

לקראת הבחירות: באגו"י מתכננים כנס בחירות ענק