ראש עיריית צפת ומנהל מנהל הפיתוח במשרד החינוך סיירו במוסדות החינוך החרדיים במטרה לקדם תכניות לשדרוג התשתיות במוסדות

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה אירח את סמנכ"ל ומנהל מינהל הפיתוח במשרד החינוך, תמיר בן משה, לסיור ופגישת עבודה במוסדות החינוך ברחבי העיר צפת. מטרת הסיור הינה מיפוי הצרכים התשתיתיים במבנים השונים, אישור תקציבי שיפוץ וקידום תכניות להוספת כיתות במוסדות בהם קיים חוסר.

במהלך הסיור הציג ראש עיריית צפת שוקי אוחנה לסמנכ"ל את מוסדות החינוך השונים ברחבי העיר לרבות הגנים ובתי הספר. בין היתר סיירו השניים עם צוותם בישיבת אמי"ת, בית חנה, מעלות הדסה, אולפנית הרבנית דיין ועוד.

במהלך הסיור הציג ראש העיר את המחסור בכיתות בטווח המידי וכן את הצפי על פי מספרי התלמידים בשנתונים הקודמים. ראוי לציין כי המחסור המידי נובע מחוסר תכנון והערכות בעבר, המשליך על צפיפות ותשתיות רעועות בחלק לא מבוטל מהמבנים.

הסמנכ"ל ציין כי הוא מבין את הסיטואציה והמחסור ברחבי העיר צפת ונענה לבקשת ראש העיר לקדם תכניות לתוספת כיתות בגנים ובתי הספר בצפת. כמו כן, יקודמו תכניות לשיפוץ מעמיק של מוסדות הנמצאות במצב תשתיתי ירוד במיוחד.

ראש עיריית צפת ויו"ר מחלקת החינוך שוקי אוחנה הודה לסמנכ"ל וציין: "לצד בניית תכניות חינוכיות, הרחבת החינוך הבלתי פורמאלי וחיזוק הצוות החינוכי אנו כראשות מחויבים להעמיד במוסדות החינוך מבנים ראויים לילדי העיר. אני שמח שבמשרד החינוך מבינים זאת ונכונים לסייע בשיפוץ והרחבת מבני חינוך רבים ברחבי צפת".

בתוך כך, ראש עיריית צפת שוקי אוחנה קיים מפגש עם כלל מנהלי המוסדות החרדיים בעיר. במהלך המפגש ציין ראש העיר כי כינוס זה יהיה בסיס ליצירת שיתוף פעולה באופן קבוע, על מנת לתת מענה מיטבי ולקדם את צרכי מערכת החינוך החרדית בצפת.

בכינוס השתתפו מ"מ ראש העיר הרב שלמה חדד, חבר מועצה העיר הרב ישראל סברדלוב, מנהל מחלקת החינוך מוטי כהן והרב מנחם שהרצה למשתתפים בענייני חינוך. "מבחינתי- כל ילד בעיר חשוב וצריך לקבל מענה וטיפול מקסימלי ללא שום קשר למגזר אליו הוא משתייך" ציין ראש העיר שוקי אוחנה. בנוסף חשף ראש העיר כי בכוונתו לבנות 'תכנית עשור' לחינוך החרדי בצפת – שבה יכללו תכניות משמעותיות לקידום ופיתוח מוסדות החינוך ותלמידיהם.

צילום: עיריית צפת