בהשתתפות הראשל"צים: מעמד הכתרת חתני הוראה בבית המדרש דרכי דוד י-ם

בהתרגשות גדולה ובמעמד מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א וקהל רב, נערכה במוצ"ש פרשת פקודי אירוע חלוקת תעודות הוראה לכחמישים אברכים ת"ח מופלגים, תלמידי ביהמ"ד "דרכי דוד" ירושלים, בראשות הגאון הגדול הרב שמואל פנחסי שליט"א

בהתרגשות גדולה ובמעמד מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א וקהל רב, נערכה במוצ"ש פרשת פקודי אירוע חלוקת תעודות הוראה לכחמישים אברכים ת"ח מופלגים, תלמידי ביהמ"ד "דרכי דוד" ירושלים, בראשות הגאון הגדול הרב שמואל פנחסי שליט"א.

המעמד האדיר נערך באולם הקהילתי בשכונת רוממה ירושלים, ונפתח בסיום מסכת ובדברי ברכה חמים של חבר מועצת חכמי התורה הרב דוד יוסף שליט"א, אשר הרחיב בחשיבות לימוד ההלכה בעיון רב על מנת לכוון לאמיתה של תורה.

לאחריו נשא דברים הראשל"צ ורבה של ירושלים הרה"ג שלמה משה עמאר שליט"א, שהרחיב בשבח האברכים שמוסרים נפשם בלימוד ההלכה, וממיתים עצמם באוהלה של תורה, וסיים בדברי ברכה שיזכו להורות הלכה לאמיתה של תורה.

בשלב זה הוקרנה מצגת המסכמת בקצרה 40 שנה של הכולל משנת תשל"ט- שנת תשע"ט. ומיד לאחר מיכן נשא דברים ראש בית המדרש הגאון הרב שמואל פנחסי שליט"א, שסיפר בהתרגשות איך נוסד הכולל ע"י גדולי הדור הקודם, הגאון הר"ש משאש רבה של ירושלים, והגאון הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. ואף הפליג בשבח האברכים מקבלי התעודה השוקדים יומם ולילה בהתמדה עצומה ובלימוד ברצף, וזה מה שהביאם לזכות ולהתעטר בכתר חתני ההוראה.

כמו כן נשא דברים ראב"ד ירושלים הגאון הרב ברוך שרגא שליט"א רב שכונת הגבעה הצרפתית, בחביבות בתי מדרש המצויינים בהלכה, ובדברי ברכה לאברכים החשובים שמכיר אישית משימושם בבית ההוראה "הליכות עולם" שהרב משמש במקום זה מו"ץ ואב"ד.

עוד נשא דברים בערב קדוש זה הגאון הרב שלמה זעפרני שליט"א אב"ד "כתר תורה" אשר הרחיב בחובה של כל מורה הוראה לשקול בפלס ובחכמה את השאלות המובאות לפניו בשיקול דעת ובצורה ברורה.

בשעה זו הגיע הערב לשיאו כאשר נכנס הראשל"צ והרב הראשי לישראל הגר"י יוסף שליט"א, שנשא דברים בשבח ראש בית המדרש הרב שמואל פנחסי ובשבח לימוד ההלכה.

מיד לאחר מיכן חילק הראשל"צ שליט"א יחד עם ראש הכולל הרה"ג משה פנחסי שליט"א בנו של ראש המוסדות, את תעודות ההוראה המהודרות לאברכים שעמדו בהצלחה במבחנים על רוב חלקי השו"ע אורח חיים ויורה דעה.

המעמד הסתיים בשמחה של מצוה ובתחושת התרוממות רוח מרובה מהערב גדול זה.

האברכים ובני משפחותיהם הודו מקרב לב לראש ביהמ"ד הרב שמואל פנחסי ולבנו ראש הכולל הרב משה פנחסי שליט"א, אשר במשך שנים רבות משקיעים את כל מרצם ואונם, כדי לגדל כל אברך שיגיע למעמד נשגב זה ולהתעטר בכתר חתני הוראה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *