צילום: שוקי לרר

פרסום ראשון: כנס הבחירות של אגו"י ייערך ב-כ"ד אדר

מסתמן כי ביום ראשון כ"ד אדר יתקיים כינוס ענק בהשתתפות האדמו"רים, הרבנים החסידיים, מועצות הקהילות ופעילים מכל רחבי הארץ. הבוקר דווח: יוזמה לכינוס משותף של שלושת המועצות לקריאה משותפת להצביע רק לאחת משתי המפלגות החרדיות

בהמשך ל'חשיפת 'JDN' על הכוונה לקיים כינוס ענק לציבור החסידי, ממידע שהגיע לידי 'JDN' מסתמן כי התאריך המדובר כרגע הוא יום ראשון כ"ד אדר. על פי המתוכנן, מדובר בכינוס ענק בהשתתפות האדמו"רים, הרבנים החסידיים, מועצות הקהילות ומאות פעילים מכל רחבי הארץ.

כזכור, בשבוע שעבר החליטה מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל לקיים כנס בחירות ענק בכדי לאחד את הציבור החסידי ולעודד את ההצבעה ליהדות התורה. בשונה מהרגיל, הוחלט כי בראש הכינוס ייעמדו עשרות אדמו"רים (בדומה לכינוס ההיסטורי שנערך בנתניה) בכדי לחבר גם את הקהילות הקטנות של אגודת ישראל שרבותיהם אינם חברים במועצת גדולי התורה.

לאחר ההחלטה של המועצת, שגם פסקה כי אין לקיים את הכינוס ברחובה של עיר ויש לקיימה באולם סגור, התכנסו חברי הכנסת של המפלגה מספר פעמים בכדי להיערך ולתכן את האירוע. בישיבה שהתקיימה אמש בהשתתפות חברי הכנסת ובכירי התנועה הוחלט לקיים את הכינוס בכ"ד אדר, עוד שבועיים, שבוע וחצי לפני הבחירות.

הבוקר דווח ב'מרכז העניינים' כי על רקע החשש הגובר מזליגת המנדטים של צעירים חרדיים למפלגות כלליות, בעיקר לליכוד, יוזם יו"ר דגל ח"כ משה גפני כינוס משותף של שלושת מועצות גדולי וחכמי התורה יחד, במטרה להוציא קריאה משותפת לכל החרדים לדבר ה', להצביע אך ורק לאחת משתי המפלגות החרדיות, איש על פי מחנהו ואיש על פי דגלו.

עדיין לא ברור אם הכינוס, אם ייצא לפועל, יהיה פנימי או שיהיה המוני ברחובה של עיר, אך בשתי המפלגות, שס ודגל התורה, בטוחים שהוא יצמצם בעצם מפגן ומסר האחדות שבו, את מספרם של מצביעים מתוך המחנה החרדי, שיתנו קולם ישירות לנתניהו או למועמדים אחרים שאינם מהמחנה החרדי, ואינם שלוחיהם הישירים של גדולי ישראל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *