החייל שנפצע בפיגוע בשומרון יצא מסכנת חיים; המצוד אחר המחבל נמשך

אלכס דבורסקי, בן 19 מנצרת עילית, שנפצע בפיגוע המשולב באזור אריאל לפני יומיים, נמצא בהכרה מלאה, נושם בכוחות עצמו ומדבר עם הצוות הרפואי • כוחות הביטחון המשיכו הלילה את המצוד אחר המחבל ביצעו סריקות באזור כפר מגוריו

שיפור במצבו של לוחם צה"ל אלכס דבורסקי שנפצע קשה בפיגוע הירי שלשום (יום א') בצומת גיתי אבישר שבשומרון. בבית החולים בילינסון עדכנו הבוקר כי דבורסקי נושם בכוחות עצמו ומדבר עם הצוות. הוא בהכרה מלאה, יצא מכלל סכנת חיים מיידית ומצבו מוגדר בינוני-קשה. אתמול הובאו למנוחות קורבנות הפיגוע: הרב אחיעד אטינגר וסמל ראשון גל קיידאן.

ד"ר איליה קגן סגן מנהל טיפול נמרץ בלינסון אמר ב"כאן ב": "אחרי יממה אינטנסיבית אני יכולי להגיד שמצבו השתפר מאוד הוא נותק ממכשירי ההנשמה ומדבר איתנו". הוא ציין כי "מצבו עדיין מוגדר בינוני-קשה אבל הוא בכיוון טוב מאוד". לדבריו, הוא רק עבר את הניתוח השני אתמול. "עדיין לא שוחחנו ומשפחתו נמצאת לידו. אלה חדשות טובות", סיכם, "יש לו עוד דרך ארוכה לעבור להחלמה".

בתוך כך, המצוד אחר המחבל המחבל עמר אמין אבו לילא בן ה-19 מהכפר זאויה, שביצע את הפיגוע באזור אריאל בו נרצחו סמ"ר גל קיידאן מבאר שבע והרב אחיעד אטינגר מעלי, נמשך גם במהלך שעות הלילה (שלישי). לפי דיווחים פלסטינים, במסגרת זו פשטו כוחות רבים של צה"ל על הכפר אל-דיק שבאזור השומרון, סמוך לזירת הפיגוע באריאל וחסמו את הכניסה המזרחית לכפר.

כחלק מהפקת לקחים בצה"ל לאחר הפיגוע, שופרו אתמול חלק מעמדות הלוחמים בגזרת איו"ש, בהן גם עמדות שסמוכות לזירות בכיכר אריאל ובצומת גיתי אבישר. אמנם לא כל העמדות מוגנו מחדש, אך בעקבות הפיגוע ולנוכח חשש של מערכת הביטחון מהתחממות בגזרה, הוחלט לבחון את העמדות הקיימות ולבצע בהן שינויים שיבטיחו הגנה טובה יותר על הלוחמים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *