יו"ר 'כחול לבן' מבהיר: "הדברים נאמרו לפני שנחשפו פרטי כתבי האישום נגד נתניהו ולפני שהתברר שקיבל 16 מיליון שקל בעסקה סיבובית על הצוללות". מפרסם ההקלטה: "הדברים בהקלטות נאמרו אחרי שפורסם כתב החשדות נגד נתניהו"

לאחר ההקלטות שנחשפו אתמול, יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ פרסם הבוקר הבהרה כי, "הדברים בהקלטה נאמרו לפני שנחשפו במלואם פרטי כתבי האישום החמורים נגד נתניהו ובוודאי לפני שהתברר שקיבל 16 מיליון שקל בעסקה סיבובית על הצוללות ושיקר לציבור בנושאים ביטחוניים חמורים. אני אומר, לא בהקלטה אנונימית, אלא בגלוי ובקולי: לא אשב עם נתניהו בממשלה".

מי שפרסם את ההקלטות, ספי עובדיה מ'חדשות 13'ה אמר על תגובת גנץ: "אומר רק כך: הדברים של גנץ בהקלטה נאמרו אחרי מסיבת העיתונאים שקיים בערב פרסום כתב החשדות נגד נתניהו ב28.2. בהקלטה אף שומעים את יו״ר כחלון לבן מסביר את המשפט שאמר ביחס לכך שלא ישב יחד עם נתניהו".

כזכור, אמש נחשפו ב'חדשות 13' הקלטות משיחה סגורה עם קומץ משתתפים של יו"ר "כחול לבן" בני גנץ, שבה הוא לא פוסל ישיבה בממשלה עם בנימין נתניהו, למרות הצהרותיו הקודמות. "בחרתי את צמד המילים 'בסיטואציה שנוצרה', בשביל לא עד הסוף לסגור את הדלת ולנעול אותה, היא תהיה סגורה, לא נעולה. עכשיו כמו שראינו, החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות, טראמפ יגיש תוכנית, אני אנצח, טראמפ יגיש תוכנית. טוב, מה עכשיו?", אמר גנץ.

בהקלטות שחושף ספי עובדיה, כשגנץ נדרש לחישובים פוליטיים קרים, ובתוך חדר סגור, הוא כבר לא פוסל ישיבה עם נתניהו באותה הממשלה, גם אחרי כתב החשדות החמור ובניגוד למה שהצהיר פומבית. לפי ההקלטות – אם גנץ ינצח בבחירות, הוא גם יהיה מוכן לקבל את נתניהו כשותף בכיר בממשלה בראשותו.

לצורך החלפת נתניהו, גנץ בונה בין היתר על שותפות משמעותית עם החרדים, ולשם כך הוא מוכן ללכת רחוק "על מה אנחנו מדברים? הוא פשוט מכר את המדינה! עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי, אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה ואני לא אמכור את נשמתי ולא אעשה קואליציה עם החרדים, אני שולח לכם דף ריק, חתום למטה בני גנץ, שני שליש דף שלכם תמלאו למטה מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה".

השיחה נמשכת, ומתגלגלת אל מה חושב גנץ על תפקודו של שר האוצר משה כחלון, אותו כחלון שאחריו חיזר גנץ במרץ כדי שיצטרף ל'כחול לבן'. "אני יושב עם אנשי אוצר אני עושה עם אנשי תקציבים, אני יודע מה קורה, בשנה הבאה הקטסטרופה. כחלון לא רוצה להחליף את עצמו. כחלון לא רוצה להחליף את שר האוצר שמחליף את כחלון".

על תפקודן הכלכלי של נתניהו, אמר גנץ כך: ״המצג הזה שהוא (ראש הממשלה, בנימין נתניהו) מתבסס על מצב מקרו נכון, הגיע לקצה שלו כי ביבי לא ביצע, את היתרונות שהוא עצמו יצר בראיה מקרו כלכלית, הוא לא לקח את הכסף שהוא הצליח לייצר עם כלכלת מקרו נבונה ושם את זה בתוך מנועי צמיחה מהסוג של חינוך ותשתיות של פיתוח הפריפריה, של חינוך נכון כמו שצריך, הוא לא פתר את בעית החינוך כמו שצריך, ביבי השאיר פה מקום חרב".

מכולנו נמסר: "מפלגת לבן לבן של גנץ-לפיד ונסנקורן היא מפלגת הבנקאים, המחוברים והפריבילגים. היום ברור מתמיד שמפלגת האקזיט רוצה לחסל את מחיר למשתכן, לפגוע בשכר החיילים, להעלות מסים ולשוב למדיניות לפיד של צמצום ההוצאה הציבורית, פגיעה במשפחה הישראלית הצעירה, מעמד הביניים והפרטת מנגנוני החברה והרווחה. גנץ אולי מבין בביטחון, אבל הוא וחבריו מתגלים כטירונים בכל יתר תחומי החיים. בחיים עצמם".