"אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית": ניסוי מוצלח ב"שרביט קסמים" • צפו

​מנהלת 'חומה' במפא"ת יחד עם ה-MDA השלימו סדרת ניסויי ירוט של 'שרביט קסמים'. בסדרת הניסויים נבחנו יכולות מתקדמות של מערכת 'שרביט קסמים. "המערכת הצליחה להשמיד בצורה מושלמת את כל אחת ואחת מהמטרות ששוגרו לעברה"


צפו: ניסוי במערכת "שרביט קסמים". קרדיט: מנהלת חומה במשרד הביטחון

מנהלת "חומה" במפא"ת (המנהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית) של משרד הביטחון, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA), הושלם בהצלחה היום (ג') סדרת ניסויי יירוט של מערכת הנשק "שרביט קסמים" ("קלע דוד"). הצלחת הסדרה מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה, כנגד איומים קיימים ועתידיים בזירה. הניסויים בוצעו בהובלת חברת רפאל משדה ניסויים בדרום הארץ. בסדרת הניסויים נבחנו יכולות מתקדמות של מערכת "שרביט קסמים", בגרסת פיתוח חדשה. במספר תרחישים, אשר מדמים איומים עתידיים, שעימם עשויה המערכת להתמודד בזמן עימות.

בסדרה השתתפו נציגי ה-MDA האמריקני והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק: הקבלן הראשי לפיתוח מערכת "שרביט קסמים" הינה חברת רפאל אשר פועלת בשיתוף חברת "Raytheon" האמריקנית. את מכ"מ ה- MMR פיתחה חברת אלתא- חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית. את מערכת השליטה והבקרה "שקד זהב" מפתחת חברת אלישרא מקבוצת אלביט מערכות.

מערכת הנשק 'שרביט קסמים' (קלע דוד) הינה מרכיב מרכזי במערך ההגנה הרב שכבתית, שאת פיתוחו מוביל משרד הביטחון באמצעות מנהלת "חומה" שבמפא"ת. מערך ההגנה הרב שכבתית מבוסס על ארבע שכבות הגנה מבצעיות: מערכת 'כיפת ברזל', מערכת 'שרביט קסמים' , מערכת 'חץ 2' ו- 'חץ 3' .

משה פתאל: "בסדרת הניסויים הזו הצלחנו להביא את המערכת לקצה גבולות המעטפת שלה, ולמעשה העמדנו מולה איומים עתידיים ומורכבים שהמערכת אמורה להתמודד איתם בהמשך הדרך. המערכת הצליחה להשמיד בצורה מושלמת את כל אחת ואחת מהמטרות ששוגרו לעברה ולכן אנחנו כרגע בתהליכים של מיבצוע היכולות שהודגמו למעשה בסדרה הזאת ומסירתם לחיל האוויר בהקדם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *