לאחר סריקות נרחבות לאורך הימים האחרונים, עמר אמין אבו לילא נהרג במהלך חילופי אש כבדים עם כוחות הביטחון • צפו בתיעוד צה"לי מהפעילות אמש במרדף אחר המחבל ומפעילות כוחות צה"ל לאיתור המחבל במהלך הימים האחרונים

בתום פעילות מודיעינית ומבצעית של שירות הביטחון הכללי, הימ"מ וצה"ל, נהרג אמש (שלישי) המחבל עמר אבו לילא במהלך ניסיון מעצרו. אבו לילא הוא המחבל שביצע את פיגוע הדקירה והירי בטרמפיאדה בצומת אריאל וצומת גיתי אבישר שבו נהרגו חייל צה"ל סמ"ר גל קיידאן ז"ל, הרב אחיעד אטינגר ז"ל וחייל נוסף נפצע באורח קשה.

השב"כ מסר כי המחבל חוסל במהלך ניסיון מעצרו. "בזמן כיתור המבנה בו הסתתר בכפר עבוין, פתח המפגע באש לעבר כוחותינו ונהרג במהלך חילופי האש. אין נפגעים לכוחותינו", נמסר. על פי הדיווחים הפלסטינים וקטעים מהאירוע שהועלו לרשתות, במקום התנהלו חילופי אש כבדים בין כוחות צה"ל לפלסטינים, והבית בו שהה המחבל פוצץ ככל הנראה באמצעות ירי טיל נ"ט.

דובר צה"ל מסר הבוקר כי, "במהלך הימים האחרונים, מרגע הפיגוע ועד הלילה, לוחמי צה"ל פעלו בשיתוף כוחות שב"כ ומג"ב לתפיסת המחבל שביצע את הפיגוע בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר". עוד הוסיף כי, "צה"ל ימשיך לפעול לשמירה על ביטחון התושבים ומיגור הטרור".

לדבריו, "כוחות הביטחון תפסו את המחבל בזכות פעילות איסופית, מודיעינית ומבצעית מאומצת, אשר מצטרפת לשורת סיכולים של מחבלים שביצעו פיגועים בשנה האחרונה ונתפסו על-ידי כוחות הביטחון. כמו כן, צה"ל פעל לעצירתם של סייענים החשודים בסיוע למחבל לאחר שביצע את הפיגוע".

אלמנתו של הרב אטינגר, תמר, מסרה בעקבות החיסול: "אנו מודים לצה"ל ולמערכת הביטחון שביצעו את המוטל עליהם וחיסלו את המחבל הארור שרצח את אהובינו אחיעד ואת חייל צה"ל, השם יקום דמם. אנחנו מצפים מממשלת ישראל להילחם למיגור הטרור ולהמשיך גם לגירוש משפחתו של המחבל".

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר בתגובה: "אני מברך את השב"כ, הימ"מ וצה"ל על פעולה מהירה שהביאה לחיסול המחבל הנתעב שרצח את סמ"ר גל קיידאן ז"ל ואת הרב אחיעד אטינגר ז"ל. ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו ובחיילינו".