יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה על רקע הפיגוע ליד אריאל: "מוכרחים להפגין מדיניות קשיחה ולא לחשוש מצעדים". התייחס לצלילה בסקרים: "אני מאוד אופטימי, הבחירות הן לא על החקירות אלא על החיים שלכם" ‎

יממה אחרי ששבר שתיקה בראיונות לתקשורת, יו"ר כחול לבן בני גנץ ממשיך במתקפה נגד המדיניות הביטחונית של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אותו האשים באחריות לאובדן ההרתעה על רקע הפיגוע המשולב באריאל. גנץ אמר את הדברים הבוקר (רביעי) בפתח ישיבת הסיעה בגני התערוכה בתל אביב.

"מה שקורה זה שאבדן ההרתעה גם בדרום ויכול להיות שזה מוקרן גם למרכז. יש רפיון בפעילות ובמדיניות של הפעלת לחץ רציף על ארגוני הטרור בחודשים האחרונים. הביטחון בראשותו של ראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו הידרדר ואנחנו חייבים מיד עם עלייתנו לשלטון להפגין מדיניות קשיחה רציפה מתמשכת, נחזק את ההרתעה, לא נחשוש מצעדים משמעותיים".

לדבריו, "אם אנחנו מתישהו רוצים להגיע למצב של ייצוב כלכלי ושקט ביטחוני, זה רק על הרתעה מחוזקת ומתחזקת. אם נצטרך סיכולים ממוקדים – נעשה סיכולים ממוקדים. אם נצטרך להרחיב את התקיפות נרחיב את התקיפות. אם נדרש לפעולות הומניטריות נדע לעשות גם את זה. אנחנו לא אנשים קיצוניים אבל אנחנו דורשים שההרתעה תוחזר, נדרוש זאת מעצמנו ונדרוש את זה גם בשטח".

על הדרמה בפרשת הצוללות אמר כי, "זו פרשה מאוד מטרידה והיא נראית כמו עוף חול מאוד מטריד שעולה כל פעם מחדש, עכשיו עד מדינה חוזר בו ויביאו עדויות נוספות, תהיה עוד פעם מהומה בנושא הזה. חשוב להדגיש שמדובר בנושא הכי חשוב- אנשים כל כך קרובים למערכת השלטון, אני מקווה שלא מערכת השלטון עצמה, מעורבים בדברים מאוד קשים: בשחיתות, בהפרת אמונים ובשוחד".

עוד הוסיף וסיפר כי, "אני בא הבוקר עם פגישה עם כמה אנשים ברחוב. האמת שדי נמאס להם לדבר על השחיתות. אני אומר להם שזה חשוב, אנחנו נכניס את חוק הקלון נגביל את הכהונה שלנו. אבל אנשים רוצים שנדבר על דברים נוספים ואומרים לי: "תן לנו תקווה". נכון, זה צו מוסרי לדאוג לביטחון, זה צו מוסרי להילחם בשחיתות אבל גם צריך לדבר על התקווה על סדר עדיפויות אחר, על הבריאות, על החינוך. כל מה שקשור בחיים של האזרח".

"אתם מתרוצצים בבתי הספר וראיתי מה קרה שם", אמר לחברי סיעתו, "ברוב מוחץ של בתי הספר ניצחנו. במילים אחרות, הנוער שפחות שבוי במחויבויות עבר ותפיסות עבר אומר להורים שלו: יש כאן משהו אחר. לכן אני מאמין שאנחנו ננצח את זה הדור הצעיר באמת רוצה את זה, אנחנו ננצח כי אנחנו באמת צודקים וכי אנשים יודעים שזו הדרך היחידה להחליף את ממשלת נתניהו היא לשים את הפתק כחול לבן. גנץ מול נתניהו. תחליט מה אתה רוצה: שחיתות, עייפות, עיסוק אישי או ביטחון יושרה ומסירות אליך".