לאחר שבית המשפט העליון פסל את מועמדותו של מיכאל בן ארי מעוצמה יהודית, פנו ברשימת איחוד מפלגות הימין ליו"ר ועדת הבחירות השופט מלצר כדי לאפשר את הצבתו של איתמר בן גביר במקומו ברשימה. היועמ"ש קובע כי הדבר בלתי אפשרי

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם את עמדתו בנוגע לבקשת רשימת איחוד מפלגות הימין לשנות את רשימת המועמדים לאחר פסילת התמודדותו של ד"ר מיכאל בן-ארי. מנדלבליט מסר כי "נוכח הוראות החוק כפי שפורשו בפסיקת ביהמ"ש העליון, דינה של הבקשה להידחות, שכן ועדת הבחירות המרכזית אינה מוסמכת לשנות את סדר המועמדים ברשימת מועמדים שהוגשה לה".

כזכור, לאחר פסילת מועמדותו של מיכאל בן ארי מהתמודדות בבחירות על ידי בג"ץ, איחוד מפלגות הימין הגישו בקשה לוועדת הבחירות להציב את איתמר בן גביר במקום החמישי במקום בן ארי. אולם היועץ המשפטי לממשלה הורה היום לוועדה לדחות את הבקשה.

מעוצמה יהודית נמסר כי: "תגובת היועמ"ש ופרקליט המדינה לוועדת הבחירות משתרעת על פני לא פחות משלושה עשר עמודים בהם מנסים פרקליטי מחלקת הבגצים להעלות סברות והשערות שונות ומשונות מדוע אין לאפשר את שינוי הרשימה, כאשר בפועל מעולם לא היה תקדים של פסילת מועמד באופן אישי ואנו נבקש מוועדת הבחירות לדחות את עמדת היועמ"ש".

עו"ד איתמר בן גביר הוסיף כי: "אני מבין שהיועמ"ש ופרקליט המדינה עושים כל שהם יכולים על מנת למנוע מעוצמה יהודית להכניס נציגים לכנסת אך יש לנו חדשות עבורם: לאחר נהירת המצביעים לאיחוד מפלגות הימין אכנס לכנסת גם לו הייתי במקום העשירי ולא רק השביעי, ואוביל את השינוי הנדרש בעולם המשפט. מנדלבליט מפחד מבן גביר, אך זה לא יעזור לו".