ראש הממשלה המריא הלילה לארצות הברית שם ייפגש עם הנשיא טראמפ וינאם בוועידת אייפאק. "אני הולך לדבר עם הנשיא טראמפ על הגולן, על ההצהרה ההיסטורית שלו, על סוריה, על המשך הלחץ על איראן, על תוספת הסנקציות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הלילה לוושינגטון, ארצות הברית שם ייפגש עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית הלבן ביום שני והשניים יקיימו פגישה נוספת ביום שלישי במסגרת ארוחת ערב. נתניהו יתארח בבלייר האוס, בית ההארחה הרשמי של נשיא ארה"ב.

על פי הודעת לשכת ראש הממשלה, נתניהו ידון עם הנשיא טראמפ על התוקפנות האיראנית, ניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית בסוריה וכיצד למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. כמו כן, ידונו השניים על הידוק שיתוף הפעולה בנושאי ביטחון ומודיעין. לפי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, הנשיא צפוי לחתום השבוע על מסמך ההכרה הרשמי ברמת הגולן.

בנוסף, ראש הממשלה ינאם בוועידה השנתית של אייפק יום שלישי בבוקר. לאחר נאומו שורת פגישות מדיניות בגבעת הקפיטול, עם מנהיג הרוב בסנאט מיץ' מקונל, עם הנהגת הסנאט ועם מנהיג המיעוט בסנאט צ'אק שומר. כמו כן, יתקיימו פגישות בבית הנבחרים עם יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, עם הנהגת בית הנבחרים ועם מנהיג המיעוט בבית הנבחרים קווין מקארתי.

טרם עלייתו למטוס אמר נתניהו כי, "אני יוצא עכשיו לוושינגטון לפגישות חשובות מאוד עם הנשיא טראמפ. אני אפגוש כמובן גם את ראשי הקונגרס ואנאם בוועידת איפא"ק. אני הולך לדבר עם הנשיא טראמפ על הגולן, על ההצהרה ההיסטורית שלו, על סוריה, על המשך הלחץ על איראן, על תוספת הסנקציות שהם כבר הוסיפו ויוסיפו, על שיתוף הפעולה הביטחוני והמודיעיני בינינו שהוא חסר תקדים".

עוד הוסיף ראש הממשלה כי, "הקשרים שיש לי עם מנהיגי העולם – עם פוטין, עם מודי מהודו, עם בולסונארו שיגיע הנה בשבוע הבא מברזיל, עם אבה מיפן, עם מנהיגי סין ועם מנהיגים אחרים הם נכס חשוב מאוד למדינת ישראל. אבל מעולם לא היה קשר כזה בין ראש ממשלה בישראל לנשיא אמריקני. זה נכס מאוד מאוד חשוב למדינת ישראל וחשוב שהוא ימשיך לשרת אותנו".