בכיר 'כחול לבן' הגיב להאשמות נתניהו ואמר כי, "איזה מין סוד זה? לגרמנים ולמצרים מותר לדעת, אבל לשר הביטחון ולרמטכ"ל אסור, מה הוא המציא?" לדבריו, "הוא שיקר ואמר עד עכשיו שהוא לא אישר? מרוב לחץ ובלבול הוא פתאום הודה"

לאחר הראיון והאיום בתביעת דיבה של ראש הממשלה נתניהו נגד ראשי 'כחול לבן', ח"כ יאיר לפיד שב והאשים אותו בכך שפעל מאחורי גבה של מערכת הביטחון כשנתן אור ירוק לגרמניה למכור צוללות למצרים: "אני שואל, למה הוא שיקר ואמר עד עכשיו שהוא לא אישר את העסקה? שואלים אותו איך אף אחד לא ידע, איך לא סיפרת את זה למערכת הביטחון, לקבינט, לרמטכ"ל? הוא אומר שזה היה סוד. איזה מין סוד זה? הגרמנים – מותר להם לדעת, למצרים מותר לדעת, למולכו, בן אדם שאין לו שום מעמד רשמי, מותר לו לדעת, אבל לשר הביטחון אסור, לרמטכ"ל אסור, מה הוא המציא?"

נתניהו האשים בעניין מכירת הצוללות למצרים כי "גנץ ולפיד, ובמיוחד בוגי ואשכנזי, מנסים להכריח אותי לחשוף סוד מדינה, הם מסכנים את ביטחון המדינה". לפיד בראיון הבוקר ל'ווינט' השיב והאשים אותו בשקר, ובהסתרת המידע על אישור העסקה בין גרמניה למצרים: "כל המערכת הביטחונית לא יכולה לדעת? אין סודות כאלה, זו המצאה גמורה. במדינה דמוקרטית ראש הממשלה מחויב לדווח. יש פה מכירה של נשק קטלני אסטרטגי". לפיד אמר כי נתניהו שינה גרסה בנושא: "הוא לא אמר את האמת הרבה יותר מפעם אחת. הוא ישב עם כתבים ואמר להם, 'לא אישרתי צוללות למצרים'. אתמול אמר בריאיון 'אני כן אישרתי'".

עוד טען כי מערכת הביטחון התריעה נגד מכירת הצוללות למצרים ואמרה כי מדובר ב"נשק שמסכן את ביטחונה של מדינת ישראל. זה אחד הנשקים הקטלניים בעולם. אנחנו מכירים את הדגם הזה היטב כי זה הדגם המתקדם שנמכר גם לנו. לא אני אומר את זה, מערכת הביטחון אומרת. זה נשק שמסכן אותנו גם בזירת ים סוף, גם בים התיכון".

לדבריו, "תפקידה של מערכת הביטחון ושל ממשלת ישראל תמיד לעשות את המקסימום כדי למנוע מנשק מתקדם להיכנס למזרח התיכון, אבל אני שואל, למה הוא שיקר ואמר עד עכשיו שהוא לא אישר את העסקה? הוא פעם אחר פעם נשאל ומשקר, ואומר 'לא אישרתי את העסקה'. אתמול הוא עלה לשידור, לפי דעתי הוא לא התכוון להגיד שהוא אישר את העסקה, מרוב לחץ ובלבול הוא פתאום הודה, ופתאום הבין שהוא אמר משהו שמסכן אותו והמציא שזה סוד. אין סוד, זו המצאה, וראש ממשלת ישראל לא יכול לספר לגרמנים, למצרים, למולכו ולא לספר למערכת הביטחון".

לפיד הוסיף וטען כי, "ראש הממשלה אינו אומר את האמת, וצר לי שצריך להגיע לזה שצריך להגיד את זה בקול רם. הוא אומר 'מכרתי את המניות ב-2010', זה כבר אחרי שאנחנו מתקדמים לתוך עסקת הצוללות השנייה והשלישית, זה כבר אחרי שמדברים איתו על הצוללות המצריות". לפיד חזר ותהה, "אני שואל שוב, שיענה על דבר אחד, איך קרה שמכל החברות בעולם אתה מרוויח 16 מיליון שקל דווקא מחברה שקשורה לטיסנקרופ?"

נתניהו הצהיר אמש כי יתבע דיבה את בני גנץ ואת משה (בוגי) יעלון. לדבריו, היה תובע גם את לפיד אם היה מסיר את חסינותו. "שיתבע אותי. אני גם אתבע אותו על מה שהוא אמר אתמול בטלוויזיה. אני לא מפחד ממנו. אנחנו לא מפחדים ממנו. אני מסיר את חסינותי ושיתבע אותי, אין לי שום בעיה", הגיב לפיד.

בעניין הטלפון של בני גנץ, שנפרץ ככל הנראה על ידי גורמים איראניים, אמר לפיד: "זה סיפור כל כך מקושקש. ראש הממשלה יושב פעם אחר פעם ופשוט מנסה לדחוף רכילות זולה. אתמול שאלו אותו, 'אתה יודע מה יש בטלפון?', הוא אמר שיש שמועות. זה סיפור מקושקש, כולנו נמצאים תחת התקפה מתמדת".

נתניהו לגלג באחרונה שוב ושוב על הרקורד הכלכלי של לפיד. "אני מזכיר שהוא מינה אותי לשר האוצר, ואני הייתי צריך להוציא את מדינת ישראל ממשבר כלכלי שהוא גרם לו. אני באמת דאגתי לחיים עצמם. משה כחלון היה איתי בטקס שבו הוא אמר למצלמות – 'אני עושה את כל הרפורמות שלי בכסף שלפיד השאיר לי במשרד האוצר', כי אני העברתי לו כלכלה חזקה".

לפיד הצהיר כי אין בכוונתו לוותר על הרוטציה, "ברור. נתניהו לא מבין את זה כי אין לו מושג מה זה חברות, מה זו עבודת צוות ומה זה אנשים שסומכים זה על זה. הציבור שמח שהוא רואה אנשים שיודעים לעבוד יחד, שסומכים זה על זה, שמאמינים זה לזה. מתחת לנתניהו אין כלום. אני חושב שבני גנץ הולך להיות ראש ממשלה מצוין, והוא חושב שאני הולך להיות ראש ממשלה מצוין, ואנחנו צוות. המדינה הזאת התרגלה לחשוב מנתניהו שאין דבר כזה צוות. היו בישראל רוטציות שהצליחו מצוין, אבל זה עוד שלוש שנים".

מהליכוד נמסר בתגובה להאשמות לפיד: "עלילת הדם של לפיד וגנץ היא שקר מוחלט, והם ישלמו עליה מחיר בבית המשפט. מי שמאשימים את ראש הממשלה נתניהו, שהקדיש את חייו למען ביטחון ישראל, בבגידה במדינה – ירדו מהפסים. זאת הסתה מטורפת. ראש הממשלה עדכן את מי שצריך בעניין הצוללות המצריות, לרבות היועצים לביטחון לאומי יעקב נגל ויעקב עמידרור. היועץ המשפטי לממשלה כבר קבע שהחלטותיו בעניין היו מקצועיות, רק מתוך דאגה ואחריות לביטחון המדינה. לפיד וגנץ הם לא רק שמאל חלש, הם גם שמאל שקרן וחסר אחריות".