במערכת הפוליטית בישראל מברכים בעקבות ההצהרה המפתיעה של ראש ממשלת רומניה בוועידת איפא"ק המתקיימת בימים אלו על כוונתה להעביר את השגרירות הרומנית לירושלים. ממשלת ישראל הביאה הישגים היסטוריים, לשמאל נשארו רק הספינים

בעקבות ההצהרה המפתיעה של ראש ממשלת רומניה בוועידת איפא"ק המתקיימת בימים אלו בארה"ב על כוונתה להעביר את השגרירות הרומנית לירושלים, במערכת הפוליטית בישראל מברכים.

השרה גמליאל כתבה, "לפני שלושה שבועות יצאתי לרומניה בשליחות רה"מ נתניהו להיפגש עם ראש הממשלה Vasilica-Viorica Dăncilă ובכירים נוספים, ודנו ארוכות באפשרות להעברת שגרירות רומניה לירושלים. הצגתי לה בהרחבה את תהליך הפיכת ישראל לכוח מדיני עולמי עולה, ואני שמחה ומברכת על הודעת ממשלתה כי אכן תעביר בקרוב את השגרירות לירושלים".

השר גלעד ארדן הגיב, "אני מברך את ראשי ממשלות רומניה והונדורס על הודעתם בכנס איפא"ק כי יעבירו את שגרירות ארצם לירושלים. התאוריות על הצונאמי המדיני קורסות ושיאים חדשים נשברים, העמידה על זכותנו על ארץ ישראל ועל הצדק ההיסטורי מוכיחה את עצמה שוב ושוב".

ארדן הוסיף, "אני מאחל לכולנו שאת ההישגים המדיניים האדירים הללו שהביאו מדיניות הליכוד וראש הממשלה נתניהו נזכה להרחיב עוד ועוד בשנים הבאות ובכל חלקי ארצנו".

גם שר התיירות יריב לוין הגיב, ״שמחתי לשמוע את הודעות נשיא הונדורס וראש ממשלת רומניה על כוונתם לפתוח שגרירויות בירושלים".

"בביקורי בהונדורס לפני כשנה נפגשתי עם הנשיא הרננדס ושוחחנו על החשיבות שבהעברת השגרירות לבירתנו. גם כאשר נפגשתי ברומניה עם ראש הממשלה דנצ׳ילה, התרשמתי כי היא רואה חשיבות עליונה בהעברת השגרירות. אני מברך את שני המנהיגים על הצהרותיהם ומשוכנע כי מדינות רבות ילכו בעקבותיהם".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הגיבה, "אני מברכת על הודעת ראש ממשלת רומניה, על כך שהיא מחויבת להעברת השגרירות לירושלים. אני שמחה שהייתה לי את הזכות להתניע את התהליך לפני מספר חודשים במסגרת ביקור רשמי שלי במדינה. ממשלת ישראל הביאה הישגים היסטוריים, לשמאל נשארו רק הספינים. בעזרת השם, מאמינה שהמהלך להעברת השגרירויות ימשיך להביא לנו עוד ועוד מדינות שיחזקו את בירת ישראל הנצחית".