בני גנץ, יו"ר כחול לבן קיים בשעה האחרונה מסיבת עיתונאים בארה"ב לקראת נאומו הערב בוועידת איפא"ק והתייחס לראיון בהפתעה של נתניהו אמש לחדשות 12. "אני לא קורא לרה"מ בוגד, המעשים האלה מספיק חמורים, אני מתכוון למנות ועדת חקירה"

בני גנץ, יו"ר כחול לבן קיים בשעה האחרונה מסיבת עיתונאים בארה"ב לקראת נאומו הערב בוועידת איפא"ק והתייחס לראיון בהפתעה של נתניהו אמש לחדשות 12.

גנץ תקף את נתניהו ואמר, "צפיתי בראיון של נתניהו בחדשות 12, חייב להגיד שאני מאוד מוטרד. 40 דקות ראיון כולו על ביבי ושום דבר על מדינת ישראל. ישראל חייבת להיות לפני הכל".

"אני לא קורא לרה"מ בוגד", הצהיר והתייחס גם לתביעת הדיבה של נתניהו נגדו. "המעשים האלה מספיק חמורים, אני מתכוון למנות ועדת חקירה שתבדוק את הליך קבלת האישור במועד וכל הקשור לכך, אם רוצים להגיש תביעה – בסדר גמור אין מבחינתי בעיה".

כנשאל גנץ מתי נודע לו שהתקבל אישור למכירת הצוללות, אמר כי הפרשה התרחשה לפני ואחרי שכיהן כרמטכ"ל. "אני זוכר שהיה דיבור מוקדם על סוללות נחותות שרצו למכור למצרים קודם לתקופתי. כך גם ההחלטה על הצוללת השישית". הוא הוסיף כי "הסיפור של מכירת הצוללות למצרים הוא לא העניין", שכן לדבריו ראש הממשלה רשאי לעשות זאת. "השאלה היא 'איך?'", טען גנץ והוסיף כי "זה לא מריח טוב" ומחייב בחקירה.