הח"כ הזהיר: "ירעיבו אותנו, אחוזים גבוהים מהכוללים יסגרו" • צפו

ח"כ ישראל אייכלר התייחס הערב בכינוס מועצת הקהילות לביקורת הפנימית על הנציגים: "יש כאלו שתוקפים בזעם קדוש את נציגי הציבור החרדי שבגללם מגייסים בחורי ישיבות. אני קורא מכאן לכל מי שיראת ה' בלבבו, לא לירות בתוך הנגמ"ש" • תיעוד בלעדי
 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

הערב נערך באשדוד כינוס יסוד למועצת הקהילות של אגודת ישראל באשדוד, בהשתתפות עשרות נציגי קהילות, חברי הכנסת המכהנים בכירי המפלגה ורבני העיר. בין הנאומים היה גם הח"כ המיועד יעקב טסלר שמתגורר בעיר וכיהן בה בעבר כחבר מועצה. סגן השר מאיר פרוש אמר כי, "צריך לזכור שמי שהביא את הסדר הדיחוי הראשון לבני הישיבות לפני כ- 70 שנה היה ר' איצ'ה מאיר לוין מאגו"י. אמנם שנים חלפו, אך בכדי לשמר חוק טוב עבור מי שרוצה ללמוד צריך אגו"י חזקה".

אחד הנאומים המרכזיים באירוע היה ח"כ הרב ישראל אייכלר שהותקף בידי קיצוניים בכניסתו לאירוע ובדבריו התייחס לתקרית, "יש לנו יותר מ-50 אלף בני ישיבות, והרבה יותר מכך אברכי כוללים. יש כאלו שתוקפים בזעם קדוש את נציגי הציבור החרדי שבגללם מגייסים בחורי ישיבות. להגיד על גדולי ישראל שהם פשרנים – הרי אין רפואה למכתו. זו מחלה חיסונית שתוקפת את התאים החיים בגוף. אני קורא מכאן לכל מי שיראת ה' בלבבו, לא לירות בתוך הנגמ"ש. נכון שאין חשש שיקחו אותנו לבקום. אבל ירעיבו אותנו. אם לא נהיה חזקים בבחירות הקרובות, אחוזים גבוהים מהכוללים יצטרכו להיסגר.

על הקהילות החסידיות בעיר אמר כי, "כשחסידי בעלזא הגיעו בתשל"ט פקדנו את ישיבת את עטרת צבי כדי לשתות כוס מים. היום אשדוד היא העיר החרדית הצעירה ברוך השם. אבל אם יש יהודים שחושבים שנציגי הציבור של יהדות התורה מסכמים את היישוב באשדוד ויכולים לשבת על זרי דפנה הוא טועה. בבני ברק יש בניין של אגודת ישראל, יבוא יום וגם באשדוד יהיה בניין. זו עיר ואם בישראל".

לסיום התייחס גם לייסוד מועצת הקהילות והזכיר כי במשך שנים רבות נהג להעלות את היוזמה בכל פורום אפשרי בשליחות כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א והביע שמחה כי הדבר יצא סוף סוף אל הפועל.

כתבות קשורות

תגובה אחת

 1. כן אבל הרב אייכלר היקר, מדוע רבותינו כיום חלשים יותר מכל הקודמים להם?
  אתם מתירים לחתום בלשכת הגיוס. מדוע?
  האם זה נובע מחוסר אמונה?
  הרי בחורים שחותמים מייד קמים וחלק קטן עלול להחליט להתגייס לצבא הטמא.
  מדוע לכתחילה לא לומר לציונים "לא"?
  אנא מכם שנו את גישתכם.
  לומר לציונים "בשום פנים ואופן לא"

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן